(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaká onemocnění trápí psy nejčastěji?

Jaká onemocnění trápí psy nejčastěji?

Pes je pro nás přítel, součást rodiny a dlouholetý společník. Bohužel i psy trápí nemoci a jejich léčba je poměrně nákladná. Dnešní článek vám přináší informace o nemocech, kterými psi trpí nejčastěji. Snažte se jim vyhnout a při pořizování štěňátka si ho vždy dobře prohlédněte a informujte se o zdraví jeho předků, aby se mohli budoucím onemocněním preventivně bránit.

Zánět spojivek

Toto onemocnění je u psů jedno z nejčastějších. Trpí jim mnoho plemen a může být způsobeno infekcí či vnějším podrážděním oka, ať už poraněním či prachem. Zánět spojivek je velmi nepříjemný a je doprovázen hnisavým výtokem z očí. Léčí se podáváním antibiotických kapek či mastí.

lunas-eyes-917048_960_720

Zánět kůže

Příčin zánětu kůže může být mnoho. Měli byste sledovat vývoj onemocnění. Objevují se strupy, vřídky a lupy. Vše je doprovázeno svěděním, pes si tedy začervenalou kůži olizuje a vykusuje. Zánět se léčí pomocí desinfekčních koupelí či přípravku obsahujícím kortikoidy či antibiotika.

Artróza

Dlouhodobé onemocnění kloubů, které zvířeti znepříjemňuje život, znemožňuje pohyb a pes přibírá na váze. Léčba probíhá za pomoci léků, které zlepšují pohyblivost kloubů. Někdy je poslední šancí také operace.

Zubní kámen

Tvoří se především z nedostatku preventivní péče, ať už pravidelným odstraňováním ve veterinární ordinaci nebo čištěním za pomoci speciálních kartáčků. Bohužel některá plemena trpí zubním kamenem více, a to spíše plemena malá. Zažloutlý povlak na zubech, který zapáchá, se postupně mění v zubní kámen, který odstraní již jen veterinář mechanicky nebo ultrazvukem.dogs-49324_960_720

Otočení žaludku

Otočení žaludku nemůžeme nazývat onemocněním, ale spíše nehodou. Dochází ke zvětšení břicha, pes má zrychlený tep a snaží se zvracet, ale nejde mu to. Psa ihned odvezte k veterináři, kde ho čeká chirurgický zákrok. Důležité je psa ihned převézt. K otočení žaludku dochází i v důsledku brzkého venčení psa po jídle, kdy pes s plným žaludkem běhá, skáče a dochází k otočení žaludku.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *