(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaké psí plemeno se nejvíce hodí k malému dítěti?

Jaké psí plemeno se nejvíce hodí k malému dítěti?

Každá rodina se postupem času rozrůstá. Pokud se vám narodilo miminko a navíc přemýšlíte o pořízení nového pejska, rozmýšlejte dobře. Pro malé děti je ideální zvolit plemeno, které bude ohleduplné, mírumilovné a vhodné do rodiny s dětmi. Dnes vám s rozmýšlením, jaké plemeno pořídit, trochu pomůžeme.

Vztah psa s dítětem

Jestli se vám kombinace pes a dítě zdá nevhodná, zkuste dnes změnit svůj názor. Jedinou nevýhodou této dvojice je více práce a více starostí, ale pes vám vše vynahradí svou láskou, která se bude projevovat zvláště ve vztahu k dítěti, zvlášť pokud pořídíte psa v době, kdy už jsou dítěti alespoň 3-4 roky.

3019776218_9cfddfea31_z

Nejvhodnější chlupatý přítel pro dítě

Po pevném rozhodnutí o pořízení psa začněte přemýšlet nad tím, jaké plemeno by bylo vhodné právě do vaší domácnosti. Nemělo by rozhodovat jen to, jak je pes vhodný pro dítě, ale samozřejmě je to jeden z hlavních ukazatelů. Měli byste myslet také na to, kde žijete, kolik pejskovi můžete věnovat času, apod. Pokud například žijete v panelovém domě a víte, že vás příliš dlouhé procházky nebaví, pořiďte si psa menšího vzrůstu s klidnějším charakterem, jakým je třeba mops nebo novofundlandský pes, který je velmi něžný a kromě vody miluje také děti.

Větší plemena

Pokud se vaše rozhodnutí naklání spíše pro větší plemeno, na které budete mít dostatek času a nejlépe prostornou zahradu, máme pro vás další tipy. Na dlouhé procházky s kočárkem můžete vzít bernského salašnického psa, který je pro děti jednou z nejlepších variant. Je něžný, společenský a stane se pro dítě nejlepším přítelem. Vyhlášeným plemenem pro děti je zlatý retrívr a labradorský retrívr. Obě tyto plemena jsou ideálním rodinným psem. Jsou trpěliví, klidní a tolerantní, nemusíte se bát nečekaných změn chování, útoků apod. Dalším členem rodiny, kterého si děti brzy zamilují, může být bígl nebo mastif. Vhodná je i německá doga, která by však svými rozměry mohla malému dítěti ublížit, a to nevědomky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Barbora

Zkuste také

Klíšťata a psi: Jaká onemocnění mohou klíšťata na psa přenést?

Pobíhá váš pejsek často venku? Žije spíše na zahradě a je dennodenně vystaven riziku, že …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *