(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Otázka kastrování: Ano, nebo ne?

Otázka kastrování: Ano, nebo ne?

Pořídili jste si koťátko? A přemýšlíte nad kastrací? Zvažte možnosti pro a proti, pomůžeme vám a spolu s vámi zvážíme možnosti, zda je kastrace u koček vhodná, či ne.

Proč kočku vykastrovat?

Pokud máte kočičku doma a ven ji skoro nepouštíte, víte tedy, že se nepotká s kocourem, není kastrace nutným zásahem. Pokud má však vaše kočička volnost venku a čekají na ni různé nástrahy, kastraci určitě zvažte. Tento zákrok je zcela bezpečný a bezbolestný. Kastrace je pro vás nejlepším řešením, než v budoucnu řešit problémy s nechtěnými koťaty, o které nejste schopní se starat. Pokud tedy nemáte zájem o další chov vaší kočky nebo kocoura, určitě nechte svá zvířátka kastrovat. Kočičku uchráníte před nechtěnými koťaty a kocoura zbavíte potřeby značkování, možná i pohledy vašich sousedů budou přívětivější.

Pro kočky žijící převážně venku

Kastrace koček neboli sterilizace je tedy nejvhodnější pro kočky, které se pohybují venku. Kastrací také předcházíte  mnohým zbytečným problémům a nekontrolovanému množení. Kočky se samozřejmě kastrují i ze zdravotních důvodů, vyhnete se pravděpodobnosti různých chorob jako je rakovina dělohy či mléčných žláz. Kastrace též tlumí nepříjemné projevy kočičí říje.

Laitche-P013

Kdy přichází čas kastrace?

Kočky se kastrují během dospívání, věk není pevně stanoven. Přibližná je doba mezi 6. – 7. měsícem věku. U koček jde o větší zákrok než u kocourů. Dochází k otevření dutiny břišní a odstraňuje se děloha a vaječníky. Nebojte se, kočka je při zákroku v plné narkóze a nic necítí. Kočičí zotavování je delší než u kocourů, kočka většinou 2-3 dny vůbec nejí a jen málo se pohybuje. Kontrolujte kočku, aby si rány neolizovala a nevytahovala si stehy. Kočky se po kastraci povahově příliš nezmění, některé jsou přítulnější a klidnější na jiných to však žádnou změnu neukáže, u kocourů je to však jinak.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *