(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Jak bezpečně a pohodlně cestovat s kočkou?

Jak bezpečně a pohodlně cestovat s kočkou?

Kočky nerady cestují a jsou těsně vázané na své teritorium. Bohužel je to tak, ale kočka se dá naštěstí přepravit velice bezpečně, i když se jí to nebude líbit, ať už je to vlakem, autem nebo autobusem. V novém prostředí si kočka připadá zranitelná. Důležitá je v případě cestování bezpečnost a komfort, poradíme vám, jak ho při cestování s kočkou dosáhnout.

Cestování s kočkou

Pokud nikdo z vašich přátel či příbuzných nemá čas a v době, kdy potřebujete odjet vám kočičku nepohlídá, nezbývá vám jiné řešení, než vzít kočičku sebou. Důležité je, abyste své kočce v jakémkoliv přepravních prostředku zajistili bezpečí a pohodlí, aby kočička zbytečně neutrpěla šok. Měli byste ji převážet ve vhodné přepravce,která vám zajistí kontrolu nad kočičkou a kočičce klidný kousek půdy pod nohama.

Cestování s kočkou 2

Bezpečná cesta autem

Čeká-li vás cesta s kočkou autem, stále se držte pravidla s přepravkou. Kočka by měla být v přepravce, aby vás v autě během řízení nevyrušovala. Mohla by vám lehce utéct a v případě nehody by byla v opravdovém nebezpečí, jelikož by nebyla ničím připoutána ani kryta. Při cestování autem záleží na počasí. Pokud cestujete v létě, když vás čekají horka, volte spíše přepravku umožňující větrání, v zimě zase přepravku, která drží teplo a zároveň dostatečně větrá. Kočku nepřevážejte v zavazadlovém prostoru, spolu s přepravkou ji položte na zadní sedačky, kde ji můžete připevnit bezpečnostním pásem. Myslete především na pohodlí kočičky a na dostatečný přísun vzduchu, aby se kočička nepřehřála.

Klidná cesta vlakem

Pro cestu vlakem zvolte bezpečnou přepravku, ze které vám kočička neuteče. Volte lehkou a snadno přenosnou přepravku, která by měla mít pevnou základnu, aby kočička nezašpinila sedačky ve vagónu. Nejvhodnější je kočičku převážet spolu s přepravkou na klíně, jelikož tlumíte nepříjemné nárazy.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *