(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Jak získat z investic do zlata co nejvíce? Hlídejte si cenu, za kterou ho nakupujete!

Jak získat z investic do zlata co nejvíce? Hlídejte si cenu, za kterou ho nakupujete!

Že je cena zlata všude stejná a řídí se podle toho, jak je na tom komoditní trh? Takhle to určitě nefunguje. I mezi prodejci zlatých slitků totiž existují rozdíly. Je tak naprosto běžné, že při hledání zlatých slitků pro investici narazíte hned na několik různých cen za víceméně stejný produkt. Jak si co nejlépe poradit s nákupem zlata a odkud slitky nepochází?

Vyrábí zlaté slitky české mincovny?

Odpovědí je, že žádná česká mincovna nevyrábí vlastní investiční zlaté slitky. Stejně jako žádná slovenská mincovna na Slovensku se i ty české specializují převážně na sběratelské a pamětní ražby mincí. Běžně dostupné zlaté slitky tak mají svůj původ ve Švýcarsku. To samozřejmě znamená maximální kvalitu a celosvětový význam, takže pořízení takového investičního zlata představuje dobrou příležitost.

Proč se ceny zlata liší

Mnoho lidí si myslí, že cena zlata je v zásadě jedna a za tu stejnou částku zlato aktuálně nakoupí i prodají. Jenže tak to nefunguje. Prodejci zlatých slitků si mnohdy cenu různě upravují. Výsledkem tak jsou nabídky, kdy se od sebe nejlevnější a nejdražší mohou lišit až o 10 %. A to je opravdu hodně, když se chystáte investovat větší částky do zlata. Takový rozdíl totiž hraje roli i při nákupu menších slitků. Jedním ze základních pravidel pro opravdu výhodnou investici do zlata je tak výběr nejvýhodnějšího produktu v daném okamžiku.

Zvládněte nákup na internetu

V dnešní moderní době není žádný problém koupit si investiční zlato na internetu. Stačí si najít ten správný důvěryhodný internetový obchod, kde mají slitky za příznivé ceny. Následně objednáte a těšíte se na svou investici, která dorazí v diskrétním balení v dostatečně pojištěném balíčku. Kromě slitků si můžete vybrat také z pestré nabídky mincí nebo medailí.

O Jan Neckář

Zkuste také

Široká nabídka kvalitní české a evropské textilní galanterie na jednom místě

Pokud máte rádi ruční práce, především pak ty, kde je potřeba textil nebo vlna, nebo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *