(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Podivné činnosti a věci, které kočky milují

Podivné činnosti a věci, které kočky milují

Pokud doma máte kočičího mazlíčka, jistě víte, že se tito živočichové chovají často dosti podivně. Jak si toto počínání vysvětlit? Kočky jsou specifická zvířata, která se stala jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků a tolerujeme je i přes jejich zvláštnosti a divné chování. 

Čím menší, tím lepší

Kočky mají neuvěřitelnou schopnost vecpat se i do těch sebemenších prostorů. Jejich nejoblíbenějším útočištěm se stávají košíky, krabice, misky či dokonce pračka. A i přestože je pro ně připraven pelíšek, vybírají si tyto malé prostory. Podobně milují i místa, ze kterých mají rozhled, rádi si vylezou na knihovnu, skříň či parapet a rozhlíží se po okolí.

Kočičí přešlapování a ignorování

Kočka k vám přijde, podívá se na vás, vyskočí si na váš klín a začíná s rituálním přešlapováním. Dělá to opravdu každá kočka. Toto chování lze vysvětlit teorií o kojeneckém období, kdy tímto způsobem koťátka stimulují kočičí mléčné žlázy, aby dostala mléko. Podobně podivné je kočičí ignorování. Kočka si s vámi hraje, válí se po vás a najednou ji z ničeho nic přestanete naprosto zajímat. Začne vás ignorovat. Důvodem může být kočičí naštvání, ale i touha po vlastním klidu. Dopřejte ho své kočce.

Podivné zvyky

Okousané dráty, koberec či tkaničky, ano to vše se dostává do spárů kočky. Kočka okusuje různé předměty většinou z nudy, ale důvodem může být i strach, úzkost či neklid. Nervózní kočky okusují různé věci, čímž se vyrovnávají s nepříjemnými pocity.

Večerní aktivita

Každý majitel koček to snad dobře zná. Kočky si v noci vybírají svůj čas a začíná kočičí šílenství. Kočka je pravděpodobně nedostatečně unavená a potřebuje vybít svou přebytečnou energii. Začíná běh po bytě, skákání, škrábání, přetáčení, apod. Kočka má jiný denní cyklus než my lidé, spí přes den, a proto ji nepřipadá nic divného na tom, že si přes noc trochu zařádí. Snažte se kočku unavit odpoledne hrou či procházkou, aby vás v noci nebudila

O Barbora

Zkuste také

Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Eko-friendly přístup šetrný k životnímu prostředí doslova hýbe všemi vyspělými státy. Každý je vyzýván k …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *