(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Jak k vám vaše kočka promlouvá aneb co značí stáhnuté uši?

Jak k vám vaše kočka promlouvá aneb co značí stáhnuté uši?

Pro všechny živočichy na celém světě je přirozené se mezi sebou dorozumívat. Kočky si povídají prostřednictvím mňoukání a řečí těla. Mňoukání bohužel porozumět nemůžeme, ale můžeme se alespoň seznámit s řečí kočičího těla, aneb co nám kočka říká svým vztyčeným ocasem?

Co signalizují pohyby ocasem?

Pokud má vaše kočička vztyčený ocas rovně nahoru, signalizuje to pozitivní náladu a většinou se s ním setkáváte, když kočka vidí osobu či zvíře, které má ráda. Běžně je tento vztyčený ocas spojen také se třením o lidskou nohu, čímž dává kočka najevo, že toto je můj páníček, toto je moje. Ohnutí konce ocasu na jednu stranu signalizuje lehkou nejistotu. Podobně může i vzpřímený ocas, který je lehce nakloněn, signalizovat čas před útokem, poté už je kočičí ocas jen ztuhlý a naježený a kočka útočí.

Pozor na kočičí uši!

Pokud kočka pokládá uši dozadu k hlavě, znamená to, že je připravena k boji. Většinou se s tímto postavením uší setkáte i při hře s kočkou, kdy už se jídrbání či přílišné hraní nelíbí. Uši, které jsou položeny směrem dopředu, jsou typické pro kočku, která číhá na svou kořist. Vzpřímené uši jsou typickým projevem zájmu.

Kouzelné kočičí oči

Spokojená kočička, která se cítí v klidu, má přivřené oči, zatímco vyrušená kočka své oči otvírá do široka. Upřený pohled kočka vrhá na svou budoucí kořist a při soustředění se na lov.

Když se kočka otírá

Otírání se kočky o někoho či něco je známkou náklonnosti a přívětivosti, zároveň tím poukazuje na to, co považuje za své. Pokud se na vás kočka naštve, obrátí se k vám zády a odchází.

A co kočičí tlama?

Kočičí olizování může mít dvojí signalizaci. Pokud kočka olizuje svého páníčka, je to projev důvěry a přívětivosti, pokud kočka olizuje svou tlamu, může to být znak nervozity. A věděli jste se, že se kočky umí i smát? Stáhnou jemně koutky a na tváři se jim ukáže úsměv, který je projevem spokojenosti.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *