(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Začínáte s jízdou na koni? Toto základní jezdecké vybavení by vám nemělo chybět

Začínáte s jízdou na koni? Toto základní jezdecké vybavení by vám nemělo chybět

Propadli jste ježdění na koni a rádi byste se této činnosti věnovali více?  Pak přišel čas na nákup základní jezdecké výbavy. Nabídka jezdeckého vybavení je však velice široká a vyznat se v ní není vůbec jednoduché a lze se v ní snadno ztratit. Rozhodně však není veškerá výbava nezbytná. Pokud si nejste jisti, co vše budete do začátku potřebovat, pak se to dozvíte v tomto článku.  

Jezdecký oděv, který vám zajistí bezpečnost

Mezi základní výbavu, která by neměla chybět v základní výbavě žádného jezdce, je jezdecký oděv. Především se jedná o jezdeckou přilbu, která patří mezi nejdůležitější bezpečnostní prvek. Jezdecké helmy na koně jsou stavěny tak, aby se dobře postaraly o ochranu hlavy při pádu z koně z výšky a větší rychlosti. Před koupí je třeba si helmu pořádně vyzkoušet, protože pouze dobře padnoucí helma na koně bude plnit svoji funkci. 

Dále by z jezdeckého vybavení neměly chybět jezdecké boty, které se postarají o ochranu lýtek. V základní výbavě by vám neměly chybět ani jezdecké kalhoty neboli tzv. rajtky, které jsou vyrobeny ze speciálních materiálů a chrání jezdce před otlačeninami a poraněním kůže.

Důležitou částí výbavy je také jezdecká vesta, která slouží pro ochranu žeber a páteře. Nakonec by ve vaší výbavě neměly chybět jezdecké rukavice, které mají nejen hřejivou funkci v zimním období, ale také chrání ruce před otlaky a odřeninami. Pokud se chcete jízdě na koni věnovat závodně, pak by ve vaší výbavě neměla chybět jezdecká závodní košile a jezdecké sako.

Základní jezdecká výbava

Kromě jezdeckého oděvu by vám také neměla chybět základní jezdecká výbava pro koně. Zapomenout byste neměli zejména na sedlo, podsedlové dečky a udidlo pro koně. Také by vám neměla chybět ohlávka a vodítko. K pohodlí a ochraně koně vám pak poslouží deky pro koně a čabraka či maska proti hmyzu.

Důležitou součástí výbavy jsou také čistící a pečující potřeby pro koně, jako je kartáč, hřeben, houba na mytí, háček na kopyta a ostatní potřeby na čištění. Před ztrátou všech potřeb na čištění koně vám skvěle poslouží taška na čištění.

Jezdecké vybavení špičkové kvality si můžete pořídit na e-shopu Equestrians.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *