(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Eko-friendly přístup šetrný k životnímu prostředí doslova hýbe všemi vyspělými státy. Každý je vyzýván k tomu, aby se choval hospodárně, zaujímal podporované environmentální postoje a dělal vše pro to, aby došlo k celkovému zlepšení životního prostředí. Nejedná se tedy jen o globální otázky používání freonových plynů či bezolovnatého benzínu, ale i o daleko jednodušší postupy, jako je například třídění odpadu, způsob výroby elektrické energie či čištění odpadních vod. K lepšímu životnímu prostředí může přispět každý z nás svým každodenním jednáním. Pokud ale chcete udělat ještě něco ví, máte jedinečnou šanci a ještě na tom vyděláte.

Co mají společného dluhopisy a ochrana životního prostředí?

Vzhledem k tlaku jednotlivých vlád či Evropské unie není divu, že do nových „zelených“ technologií investuje celá řada společností. Jednou z nich je i Uniprospe.eu, společnost, která vsadila na likvidaci ojetých pneumatik. Tento projekt financuje z peněz poskytnutých na základě cenných papírů. A právě dluhopisy, které firma Uniprospe vydala, přinášejí zajímavou investiční příležitost pro každého, kdo chce zhodnotit své úspory. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 Kč, roční úrok 9,5 % je vyplácen pololetně a splatnost je ke konci letošního roku.

Čím je likvidace pneumatik specifická?

Společnost Uniprospe.eu pro likvidaci pneumatik zvolila proces, který se nazývá pyrolýza. Během ní se z rozdrcených pneumatik získávají užitečné látky, které se budou dále využívat, jako je uhlík, plyn a olej. Tyto suroviny jsou na trhu velmi ceněné a je o ně opravdu velký zájem, a to jak z hlediska přímého prodeje, tak i pro opětovné využití v cementárnách.

Jak můžete na pyrolýze vydělat vy?

Princip výdělku je pro vás poměrně jednoduchý, pokud máte volné finanční prostředky, které byste mohli investovat. Pak už stačí přidat se k investorům, kteří již projekt společnosti Uniprospe podpořili, a zhodnotit vlastní úspory. Zakoupením dluhopisu investujete své peníze pouze na krátkou dobu, protože jejich splatnost je již ke konci letošního roku. Kromě toho, že tedy uděláte správný krok k ochraně životního prostředí, budete mít na začátku příštího roku zhodnoceny finance, které můžete využít k další podpoře zelených projektů, nebo je investovat dle svého uvážení.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *