(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Eko-friendly přístup šetrný k životnímu prostředí doslova hýbe všemi vyspělými státy. Každý je vyzýván k tomu, aby se choval hospodárně, zaujímal podporované environmentální postoje a dělal vše pro to, aby došlo k celkovému zlepšení životního prostředí. Nejedná se tedy jen o globální otázky používání freonových plynů či bezolovnatého benzínu, ale i o daleko jednodušší postupy, jako je například třídění odpadu, způsob výroby elektrické energie či čištění odpadních vod. K lepšímu životnímu prostředí může přispět každý z nás svým každodenním jednáním. Pokud ale chcete udělat ještě něco ví, máte jedinečnou šanci a ještě na tom vyděláte.

Co mají společného dluhopisy a ochrana životního prostředí?

Vzhledem k tlaku jednotlivých vlád či Evropské unie není divu, že do nových „zelených“ technologií investuje celá řada společností. Jednou z nich je i Uniprospe.eu, společnost, která vsadila na likvidaci ojetých pneumatik. Tento projekt financuje z peněz poskytnutých na základě cenných papírů. A právě dluhopisy, které firma Uniprospe vydala, přinášejí zajímavou investiční příležitost pro každého, kdo chce zhodnotit své úspory. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 Kč, roční úrok 9,5 % je vyplácen pololetně a splatnost je ke konci letošního roku.

Čím je likvidace pneumatik specifická?

Společnost Uniprospe.eu pro likvidaci pneumatik zvolila proces, který se nazývá pyrolýza. Během ní se z rozdrcených pneumatik získávají užitečné látky, které se budou dále využívat, jako je uhlík, plyn a olej. Tyto suroviny jsou na trhu velmi ceněné a je o ně opravdu velký zájem, a to jak z hlediska přímého prodeje, tak i pro opětovné využití v cementárnách.

Jak můžete na pyrolýze vydělat vy?

Princip výdělku je pro vás poměrně jednoduchý, pokud máte volné finanční prostředky, které byste mohli investovat. Pak už stačí přidat se k investorům, kteří již projekt společnosti Uniprospe podpořili, a zhodnotit vlastní úspory. Zakoupením dluhopisu investujete své peníze pouze na krátkou dobu, protože jejich splatnost je již ke konci letošního roku. Kromě toho, že tedy uděláte správný krok k ochraně životního prostředí, budete mít na začátku příštího roku zhodnoceny finance, které můžete využít k další podpoře zelených projektů, nebo je investovat dle svého uvážení.

O Jan Neckář

Zkuste také

Výcvik koní je běh na dlouhou trať. Vyplatí se ale začínat opravdu brzy

Koně jsou opravdu inteligentní tvorové, kteří si dokáží během života vyčarovat opravdu velký repertoár příkazů …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *