(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Darování investičního zlata se hodí při mnoha příležitostech. Jaké jsou možnosti?

Darování investičního zlata se hodí při mnoha příležitostech. Jaké jsou možnosti?

V okamžiku, kdy pro někoho ze své rodiny či známých hledáte originální dárek, u něhož chcete mít jistotu, že potěší a nestane se zbytečností, jež by brzy skončila někde v odpadkovém koši, je na místě zvážit nákup investičního zlata.

Proč zvolit právě zlato?

Investiční zlato, tedy zlaté mince a slitky, bývá tradičně velmi populární komoditou mezi investory a sběrateli, kteří ví, že dokáže ochránit vložené finanční prostředky před inflací a dalšími negativními ekonomickými vlivy. Nákup zlata navíc nepodléhá platbě daně z přidané hodnoty, což se o ostatních investičních příležitostech říci nedá, neboť u nich platí povinnost platby DPH ve výši 21 %. Zlaté mince a medaile se však v poslední době díky rozmanité nabídce stávají velmi zajímavým zbožím také pro lidi, kteří je chtějí někomu věnovat při významné životní události.

Skvělý dárek pro rodiče i děti

Investiční zlato se hodí věnovat třeba při výročí svatby vašich rodičů. Dále jej lze využít ve chvíli, kdy někdo z okruhu vašich blízkých a dobrých známých slaví narozeniny, svátek apod. Jde o ideální dárky pro muže, jistě je však ocení také praktické ženy, ba dokonce děti. Těm se dá na mince a medaile vyrýt titul, pakliže zrovna úspěšně dostudovaly vysokou školu a chcete jim k této události dát cosi hodnotného. Zlato pak může být nejen pěknou připomínkou, ale i cenným předmětem, který lze v budoucnu výhodně zpeněžit, a vylepšit si tak finanční situaci.

Personifikované zlaté mince

Mimořádně populární jsou zlaté mince a medaile, na nichž jsou vyražena jména. Tuto možnost nabízí renomovaný prodejce zlate-mince.cz, u něhož si lze vybírat ze seznamu, na němž je až 500 českých a slovenských jmen. V neposlední řadě bych zmínil investiční zlato ve znamení zvěrokruhu. Jde o pěkný a univerzální dárek, jenž můžete věnovat prakticky komukoliv.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *