(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / 3 tipy, jak vybrat dobrou jezdeckou helmu na koně

3 tipy, jak vybrat dobrou jezdeckou helmu na koně

Jezdecká helma patří mezi základní ochranné prvky každého jezdce. Jestliže si tedy chcete užívat pohodlné jízdy, bez tohoto ochranného prvku se neobejdete.

Kvalitní helma na koně je naprostý základ. Bez ní se sice projedete, pokud ale spadnete z koně, nic vaši hlavu neochrání před celou řadou nepříjemných zranění. I proto vám přínášíme tento krátký článek, kde si ve třech bodech jednoduše shrneme, co by měla každá dobrá jezdecká helma splňovat.

Pohodlí až na prvním místě

Jezdecké helmy na koně by měly být především pohodlné. Než si tedy vámi vybraný kousek zakoupíte, dobře si jej vyzkoušejte. Podívejte se, jestli se dá dobře utáhnout a případně uvolnit, pokud by to bylo potřeba. U dětí rozhodně neprohloupíte, pokud pořídíte jezdecké helmy na koně s nastavitelnou velikostí helmy. Nastavitelná velikost totiž zajistí, že helmu bude moct dítě nosit déle, než by tomu tak bylo u normální helmy. Vy tak ušetříte peníze a zároveň budete mít jistotu, že jste pro zdraví vašeho dítěte udělali naprosté maximum.

Kvalitní odvětrávání

Určitě nechcete, aby se vám pod helmou hromadil pot. Obzvlášť během letních měsíců to je opravdu nepříjemné. Proto se před koupí zaměřte na to, jestli je vámi vybraná helma na koně dobře odvětraná. Dobře odvětrávané helmy nejčastěji využívají přívodu studeného vzduchu k tomu, aby pak mohly chladit vaši hlavu. Vzduch je pak zároveň využíván k odvodu potu. V takto odvětraných helmách se budete i během parných letních měsíců cítit jako v bavlnce.

Dobrá cena

Dražší vždy neznamená lepší. Proto se nejprve ujistěte, jestli je cena, za kterou budete helmu kupovat, opravdu adekvátní. Dost často totiž narazíte na ještě lepší helmy v podobné nebo nižší cenové relaci. Například na eshopu Equestrians.cz, kde najdete široký výběr jezdeckých helem na koně za bezkonkurenční ceny. Stačí si jen vybrat, objednat a počkat, až vám vybraný kurýr doručí zboží až k vám domů.

O Jan Neckář

Zkuste také

Široká nabídka kvalitní české a evropské textilní galanterie na jednom místě

Pokud máte rádi ruční práce, především pak ty, kde je potřeba textil nebo vlna, nebo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *