(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Domácí mazlíčci jako motiv zlaté mince

Domácí mazlíčci jako motiv zlaté mince

Propadli jste kouzlu psích očí? Zbožňujete svoje mazlivé kočičky? Lásku ke zvířatům je možné projevit i v oblasti investicí. Nemusíte si peníze ukládat nudně na spořicí účet nebo riskovat vložení úspor do akcií. Pořiďte si místo toho zlaté mince s motivem zvířete.

Investice do zlatých mincí je výhodná z mnoha hledisek. Tím prvním bezpochyby je, že cena zlata dlouhodobě stále stoupá. Jeho světové zásoby se tenčí, stává se z něj nedostatkové zboží, a především ho prodáte kdekoliv. Kdyby náhodou koruna oslábla, vždy můžete zajet k sousedům a zlato prodat za eura.

Zlaté mince jsou uměleckým dílem

Vzít si minci do ruky, obdivovat její reliéf, cítit magickou sílu zlata. S jakým jiným investičním prostředkem se vám tohle povede? Obraz na reliéfu si samozřejmě můžete zvolit. Najdete i mince s koťátky, bizony či klokany. Největší zájem však Češi nyní mají o mince vídeňské značky Wiener Philharmoniker.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny investičního zlata v pražském Obecním domě.

Tyto mince se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti 1 troyské unce a menších. Ty nejmenší se dají koupit i do 5000 korun. Díky světoznámosti značky je pak prodáte opravdu kdekoliv.

Slitků je nedostatek

Investiční zlato se dá pořídit také ve formě slitků, jenže těch je nyní na trhu nedostatek. Může za to pandemie koronaviru, kvůli níž byly téměř na dva měsíce uzavřeny tři rafinérie produkující dohromady třetinu světové produkce. Argor-Heraues, PAMP a Valcambi se totiž nachází ve Švýcarsku blízko italských hranic. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Světové rafinérie poptávku nedokázaly nasytit. Místo marného čekání, kdy budou zlaté slitky zase k dispozici, se tedy čeští investoři přeorientovali na mince.

Špatná volba to určitě není. Mince se, na rozdíl od slitků, nemusí číslovat. Neplatí se za jejich sběratelskou hodnotu, ale pouze za cenu zlata. Ve srovnání se švýcarskými slitky o stejné hodnotě jsou dokonce o něco levnější. Vyberete si svou minci k investici i vy?

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *