(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Víte, jak správně vybrat obojek pro psa?

Víte, jak správně vybrat obojek pro psa?

Většina lidí ke koupi psího obojku přistupuje velice impulzivně a převážně se zaměřuje na vzhled. To je ovšem veliká chyba, protože se jedná o základní prvek výbavy pro pejska.

Obojek má několik funkcí

Jak už bylo zmiňováno v úvodu článku, obojek pro psa je nedílnou součástí výbavy každého pejskaře. Tento produkt slouží jako funkční prvek, ale současně se může jednat také o módní doplněk. Při výběru se primárně zaměřte na funkčnost, a až posléze se věnujte tomu, zda se vám jeho design líbí nebo ne. Před koupí se také rozmyslete, zda na obojek chcete umísťovat různé identifikační prvky, jako je například známka, kde bude uvedeno jméno psa i jeho majitele.

Častou chybou, které se pejskaři dopouštějí, je mimo jiné přehnaná snaha ušetřit, a tak koupí levný nekvalitní model. Uvědomte si, že obojek musí být pejskovi na krku příjemný, a proto raději zainvestujte do něčeho dražšího. Vám by se také určitě nelíbilo nosit celý den nepříjemný a nekvalitní materiál, že? Kromě toho jsou nekvalitní obojky nebezpečné i v tom, že pokud nejsou dostatečně pevné, může se vám pejsek utrhnout z vodítka, například když při procházce v lese uvidí zajíce.

Existuje několik druhů obojků

Na trhu máte možnost vybírat ze široké palety různých obojků, přičemž každý je vhodný pro jiný účel. Existují speciální obojky, které jsou určeny pro efektivnější výcvik psů, dále elektronické, případně proti parazitům. Záleží jen na majiteli psa, jaký obojek zvolí za ten nejvhodnější pro svého čtyřnohého miláčka.

Jestliže je pro vás problematika obojků pro psy absolutně neznámé území, máme pro vás jeden tip, kde se dozvíte velice cenné informace. Na internetových stránkách společnosti Dogmount naleznete obsáhlý článek, který je přímo zaměřený na to, jak správně vybrat obojek pro psa. V textu je popis jednotlivých druhů a pro jaké účely jsou nejvhodnější.

 

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *