(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Jaká deka by neměla chybět v základní výbavě koně?

Jaká deka by neměla chybět v základní výbavě koně?

Pokud patříte mezi ty, kteří dočista propadli jízdě na koni, pak určitě potvrdíte, že nejkrásnější je svět z koňského hřbetu. A o koňský hřbet je třeba se pořádně postarat. Během jízdy by měl být chráněn před tím, aby na něm nevznikly otlaky, ve stájích a ve výběhu je ho pak třeba chránit před zimou.

Typy dek a jejich využití

Deky pro koně lze v zásadě rozdělit na stájové a výběhové. Ty první se používají uvnitř (tedy v prostředí, kde je sucho) a nemusí být tedy nepromokavé. Ty druhé by nepromokavé měly být. Stájová deka může být lehká (doporučujeme na léto) nebo zimní. Ta už bývá zateplená a využijete ji v chladnějším období. Pokud máte choulostivého nebo nemocného koně, pořídit samozřejmě můžete i speciální termodeku.

Nepromokavá deka na koně se používá k tomu, aby udržela koně v suchu a čistotě během jeho pohybu ve výběhu nebo na pastvině. Pokud chcete dokonale nepropustnou deku, podívejte se po takové, která má podlepené švy membránou. Nepromokavé deky se stejně jako deky stájové vyrábějí v letní a zateplené zimní verzi.

Při jízdě na koni se pak neobejdete bez podsedlové dečky, která ochrání kohoutek a koňský hřbet před otlaky, odřením a zapařením. Zkrátka před vším, co může způsobit sedlo. Podsedlová dečkaje naprostou nezbytností. Naštěstí se vyrábí v mnoha zajímavých designech a barvách a stát se tak může i krásným módním doplňkem.

Co dalšího pořídit pro jízdu na koni?

Chcete-li se stát aktivním jezdcem, potřebovat budete i další vybavení, a to sedlo, uzdečky nebo udidlo. Hodit se vám určitě budou i pamlsky pro koně.

Pořídit byste si měly i speciální jezdecké oblečení. Jízda na koni pro vás bude mnohem příjemnější, když na sobě budete mít rajtky, které nemají vnitřní švy. Koupit si můžete rovnou i jezdeckou bundu. Naprostou nezbytností je pak helma na koně, která se postará o to, abyste během vyjížděk byli v bezpečí.

Veškerou výbavu pro jízdu na koni najdete na e-shopu společnosti Equestrians.cz

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *