(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Tohle musí splňovat kvalitní a bezpečný hromosvod

Tohle musí splňovat kvalitní a bezpečný hromosvod

Letní bouřky rozhodně nejsou nic příjemného. Kromě toho však mohou být ještě nebezpečné. Velké výboje energie v podobě blesků totiž mohou udeřit kamkoliv. A třeba i právě do vašeho domu. Pokud není vybaven hromosvodem, nebo je hromosvod ve špatném stavu, může dojít k nepříjemné a nebezpečné situaci.

Hromosvod od profesionálů

Pokud chcete mít jistotu, že je hromosvod skutečně funkční a především bezpečný, je nutné svěřit jeho realizaci profesionálům. Ti dokážou správně zkombinovat jednotlivé prvky a vytvořit bezpečný hromosvod, který vás ochrání před blesky. Funkční totiž musí být celá cesta od střechy až k uzemnění, kde se energie z výboje ztratí bez rizika poškození vnitřní elektroinstalace či samotné stavby. I díky tomu již dnes bouřky nejsou takovým strašákem ani pro vysoké budovy.

Návrhem to začíná

A co všechno budete potřebovat, když chcete nový hromosvod? V první řadě je nutné oslovit společnost, která se hromosvody zabývá. Následně obdržíte návrh hromosvodu přesně pro vaši budovu. Ten může mít i více podob, kdy se můžete rozhodnout, kde konkrétně chcete mít hromosvod vedený. Je dobré zohlednit také ochranu vnitřní elektroinstalace a rozvodů. Správná ochrana proti přepětí totiž může sloužit jako další pojistka, aby nedošlo k poškození spotřebičů a elektrického vybavení v domácnosti. Následně začíná samotná realizace.

Nezapomínejte na pravidelné revize

Velmi nebezpečné mohou být staré a nevyhovující hromosvody, které již nedokážou plnit svou funkci. Při výboji energie se totiž může stát, že ji špatný hromosvod svede přímo do budovy. Z toho důvodu je důležité provádět pravidelné revize a kontroly. Společnost Hromo elektro nabízí preventivní pravidelné revize, ale i rozsáhlejší kontroly například po zasáhnutí bleskem, což lze v některých případech ovlivnit další optimalizací hromosvodu.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *