(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Jaké oblečení a doplňky byste měli mít při jízdě na koni

Jaké oblečení a doplňky byste měli mít při jízdě na koni

Projížďky na koni patří mezi nejkrásnější chvíle, které můžete v životě zažít. Během nich byste se však měli cítit pohodlně a v bezpečí, což zajistí především oblečení a bezpečnostní doplňky. Víte, co všechno byste měli mít, abyste byli chráněni před případnými následky pádu z koně či vnějšími vlivy počasí?

Co by vám nemělo chybět

Mezi základní bezpečností vybavení, které by vám nemělo nikdy chybět při projížďce na koni, je jezdecká přilba. Většinou vám ji zapůjčí i v jezdeckém klubu, ale při pravidelným projížďkách se budete určitě cítit lépe ve vlastní. Další nezbytností je bezpečností vesta. Na trhu je velký výběr těchto vest, záleží na vašich preferencích a cenovém rozsahu. Důležité jsou také jezdecké boty s hladkou podrážkou a nízkým podpatkem. Kotníčkové boty zpevňují kotník, hladká podrážka zajistí, aby vám noha v případě pádu vyklouzla z třmenu a podpatek chrání nohu, aby třmenem neprojela.

Na prvním místě bezpečí

Chybět by vám na botách neměly ani tzv. chapsy, které zakrývají tkaničky, jazyk od bot a chrání vás, aby se vám noha nezasekla ve třmenu, též chrání lýtka. Zapomínat byste neměli ani na jezdecké kalhoty. Ty by měly být upnuté a na kolenou by neměly chybět kožené nášivky, které chrání před klouzáním kolen v sedle. Na projížďku můžete mít také pohodlné upnuté legíny, které vás však tolik neochrání. Kalhoty vám musí být především pohodlné a měly by být na tělo. Na nepohodlné džíny stoprocentně zapomeňte.

Ať je zima nebo léto

Na projížďky vyrážíte v zimě i v létě? V létě nezapomínejte na pohodlné bavlněné spodní prádlo (u mužů spíše pevné) a i když je teplo, chraňte si ruce dlouhými rukávy v případě pádu. V zimě svůj jezdecký outfit doplňte o rukavice, tenkou čepici či kuklu pod helmu, funkční termoprádlo a teplé ponožky.

O Barbora

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *