(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaké změny přináší psům jaro?

Jaké změny přináší psům jaro?

Na jaře si znovu začínáte se svým čtyřnohým přítelem užívat dlouhé procházky a výlety v přírodě. S jarem přicházejí změny, které se týkají i vašeho psa, nejen jeho stravy, ale i preventivní ochrany před parazity a výměny srsti. Dopřejte vašemu psovi opatření, která si váš pes zaslouží, aby si s chutí užil všechny jarní dny v bezpečí.

Pozor na parazity

Na jaře je velkým rizikem pro vaše mazlíčky parazitární útok. Jelikož se probouzí ze zimního spánku také parazité, měli byste vašemu psovi dopřát preventivní ochranu před těmito vlezlými tvorečky, ať už v podobě sprejů, obojků či pipet. Záleží na tom, co preferujete a co je pro vašeho psa nejpohodlnější. Preventivní ochrana proti parazitům je velmi důležitá, chráníte totiž psa i před rizikem vzniku mnoha onemocnění.

Vitamíny a doplňky stravy

Váš pes se na jaře konečně dočká dlouhých procházek a více pohybu, který mu přes zimu chyběl, což je přirozené. Pokud uvidíte na vašem psovi, že jeho srst není příliš kvalitní a vypadá unaveně, dopřejte mu doplňky stravy v podobě různých vitaminových doplňků či kolagenu, zvláště vhodného pro starší psy.

Vypadávání srsti

Jaro přináší do našeho života také starosti týkající se psí srsti. Chlupy se válejí všude, psi línají a trápí to především vás. A jak vypadávání srsti předcházet nebo ho snížit? Pomoci vám může koupel psa, která ho jednorázově zbaví poměrně velkého množství srsti. Praktické jsou i vyčesávací rukavice či kartáče, které psa zároveň masírují, tudíž vám při vyčesávání ani neutečou. Zkusit můžete také suchý sprej proti línání či prostředky, které omezují vypadávání srsti. Bohužel si tímto procesem musíte projít tak nebo tak, protože se váš pes musí přebytečné zimní srsti zbavit.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *