(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Vyberte si vhodné psí plemeno podle vašeho životního stylu

Vyberte si vhodné psí plemeno podle vašeho životního stylu

Největší chyby, které se dopouští mnoho majitelů psů, je to, že si vybírají svého budoucího psa, ne podle charakteristiky plemene, ale podle vzhledu. Pes není kabelka, ani součást outfitu, je to živý tvor, který se má stát vaším parťákem, členem rodiny a přítelem vašich dětí. Vybírejte si při pořizování psa podle vašeho životního stylu, místa kde žijete a času, který můžete psovi dát. Nakonec přijdete na to, že místo atraktivního ohaře je pro vás spíše vhodný zlatý retrívr.

Životní styl

Při výběru psa byste měli brát v úvahu několik kritérií, které rozhodnou o volbě plemene. Zamyslete se nad ním:

  1. Kde bydlíte, zda bude pes žít v bytě či domě se zahradou?
  2. Kolik máte volného času, který můžete věnovat jen vašemu psovi?
  3. Trávíte svůj volný čas spíše doma u televize, při procházkách, věnujete ho sportu či dětem?

Odpovězte si na tyto tři otázky a ty vám dají směr v tom, jaké plemeno byste si měli pořídit. Následně hledejte podle charakteristiky plemene a jeho fyzických proporcí právě to, které je vhodné pro vás.

Výběr plemene

To, zda bydlíte v domě se zahradou či v bytě, hraje důležitou roli. Doga bude v malém bytě opravu nespokojená a vy také. Volným časem, který můžete věnovat psovi, myslíme opravdu čas, který budete trávit se svým psem, ne tím, že budete pracovat u počítače a u vás bude sedět váš pes. Pokud preferujete gauč a televizi, ale přesto chcete psa, zvolte plemeno klidnější a menší, kterému nebude vadit, že ho příliš neberete na dlouhé procházky.

Pro rodiny a sportovce

Pokud máte rodinu a chcete čas trávit s ní, pořiďte si plemeno, které bude s vycházet s dětmi a bude klidnější, jako je například zlatý retrívr či bernský salašnický pes. Trávíte-li převážnou část svého volného času sportem, pořiďte si psa, který vám bude parťákem doma i při sportu, tímto způsobem můžete zkombinovat čas strávený se psem a čas věnovaný tréninku.

Před pořízením psa vždy promyslete minimálně tři dané otázky, které jsme zmínili výše.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *