(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaro je rizikové i pro psy. Jak poznáte, že trpí alergií? A jaká je léčba?

Jaro je rizikové i pro psy. Jak poznáte, že trpí alergií? A jaká je léčba?

Jaro už je doslova za dveřmi a letošní rok přichází o něco rychleji než dříve. S vyššími teplotami, slunečnějšími dny dochází k tomu, že se příroda probouzí o něco rychleji, a s ní i mnohé rostliny. Pylová sezóna tak pravděpodobně přijde o něco dříve než jindy. A náležitě může potrápit nejen vás, ale i vaše čtyřnohé členy rodiny. 

Psí alergie

Pravdou je, že s psí alergií to pořád není takové jako u lidí, i když se s ní veterináři v posledních několik letech setkávají stále častěji. Psi mívají často alergickou reakci na štípnutí blechou, na některé složky potravy či na pyl. Tato alergie může být pro pejska velmi nepříjemná a zatěžující.

Projevy alergie

Záleží samozřejmě na typu alergie, která pejska trápí. Často se projevuje tím, že se pejsek nadměrně drbe, a to v meziprstí, na hlavě (například ho svědí oči), ale také hrudi a břiše. Na pokožce po rozhrnutí chlupů můžete poznat zarudlá místa až boláky. K alergii na pyl se často přidružuje kýchání a slzení očí. Objevit se tedy může i zarudlá kůže na ušních boltcích či svědivý ekzém v okolí análních žláz.

Léčba

Podobně jako u lidí je i u psů alergie opravdu nepříjemná a jedná se o nerovný souboj. Vy budete muset v tomto případě pejskovi pomoci a vypozorovat, jaká travina pejskovi vadí, květina či složka stravy. Daným rostlinám je nutné se poté vyhýbat.

Léčba alergie je prováděna kortikoidy či antibiotiky, které doporučí veterinář. U pejsků se provádí kožní testy, ale čím více toho před návštěvou veterináře vypozorujete, tím lépe se mu bude určovat finální diagnóza. I u psů je možné používat homeopatika, ale musí se nasadit již měsíc před výskytem alergenu, tedy už musíte vědět, o jaký alergen se jedná. Vyhněte se především podávání lidských typů léků!

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *