(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Kočka a pes v jedné domácnosti

Kočka a pes v jedné domácnosti

Soužití dvou domácích mazlíčků bývá někdy problémem, zvlášť pokud na sebe nejsou zvířecí tvorové zvyklí od malička. Samozřejmě si na sebe lépe zvykají zvířata, která jsou stejného druhu, tedy kočka s kočkou či pes se psem. Jaké to však je, pokud se doma potká pes a kočka?

Společné soužití

V případě, že spolu dva chlupatí členové vaší domácnosti vyrůstají již od útlého věku, nebývá s jejich vzájemným soužitím problém. Jsou na sebe zvyklí, vědí, kdo má v domácnosti jaké postavení a i když se z nich nemusí stát nejlepší přátelé, přinejmenším se respektují a neutočí na sebe. Někdy se můžete dostat do situace, kdy musíte naučit společnému soužití dva dosavadní cizince. Zvlášť pokud jde o starší kočičku či psa bývá nové soužití zpočátku problémem.

Starší a mladšíZvykne si pes doma na kočku 1

Nové soužití kočky a psa může být problematické. Pes může zpočátku kočku brát spíše jako kořist než jako přítele a stále ji honí. Nemusí jít o hraní jako spíš o nebezpečnou zábavu. Kočka se schovává a psa se bojí. Může to být i naopak. Kočka útočí na menšího psa a snaží se ho zastrašit. Velkou roli hraje to, kdo byl v domácnosti první a kdo je novým členem rodiny.

Postupné zvykání

V případě zvykání psa a kočky v novém domově je důležitá vaše trpělivost. Musíte učit psa, aby kočku nehonil a nebral ji jako hračku. Pes si musí postupně uvědomit, že kočka je jeho přítel a součást jeho nového domova. Buďte hlavně trpěliví, zvykejte je pozvolna. Psa můžete nechávat v jiných místnostech, pokud nejste doma. Nikdy je neseznamujte násilím či nuceně. Psa se snažte chválit za každý pozitivní projev ke kočce. Velice záleží na charakteru obou zvířat. Nakonec se z nich mohou stát dobří přátelé.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *