(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Kočka a tajemství devíti životů

Kočka a tajemství devíti životů

Kočky jsou dokonalá stvoření, úžasně pružné, elegantní a skoro nikdy se nezraní, ani když skáčou z opravdové výšky. Střemhlav si klidně skočí ze stromu nebo střechy. Jsou nebojácné a možná právě proto, že samy věří, že mají devět životů.

Nebojácné dámy

Kočky často sedí na parapetu nebo vysoké větvi a vypadají klidně, nebojí se výšky, ani toho, že spadnou. Klidně podniknou cestu do temné díry či lezou v korunách stromů. Nemají strach z ničeho, snad kromě psů a vody. Proč se však říká, že má kočka devět životů? Říkáme to nejspíš proto, že kočky riskují, ale nikdy se jim nic nestane, nebojí se skoků a dopadnou vždy na všechny čtyři. Mají tolik životů v záloze, že se nebojí, a když se jim něco stane, rychle se z toho vylízají.

Proč se říká, že má kočka devět životů 1

Kočičí tajemství

Ke kočkám se váže mnoho pověr, tajemství a příběhů. Pokud se kočkám zahledíte do očí, cítíte, že jsou silné, sebejisté a že tou jsou tvorové zvláštní, působí magicky a tajemně. Spojujeme jejich historii s čarodějnicemi a velkou úlohou, kterou zastávaly ve starověkém Egyptě. Hrály v historii důležitou roli a našimi domácími mazlíčky jsou již po staletí.

Proč devět životů?

Čísla jako tři, sedm, devět a další se považují odpradávna za magická. Devítka je číslem, které staří Řekové vnímali za jedinečné. Jedno anglické přísloví říká, že „Kočka má devět životů“. Tři pro hraní, tři se někam zatoulají, a tak zbývají tři. V některých kulturách se uvádí, že kočka má sedm životů. Číslo je v takovém případě spíše symbolem toho, jak se kočka se všeho jednoduše dostane a nic ji nezastaví. Tudíž pokud řekneme, že kočka má devět životů, myslíme spíš na její pružnost a úžasnou schopnost přežití.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *