(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Jak správně pečovat o kočičí srst?

Jak správně pečovat o kočičí srst?

 

Každý kočičí chovatel ví, jaké to je, když má doma kočičku, ať dlouhosrstou či krátkosrstou, která často líná. Kočka je tvorem velice čistotným a pravidelně si svůj kožíšek čistí, přesto jsou kočičí chlupy stálou součástí vaší domácnosti. Správná péče o srst eliminuje počet chlupů u vás doma, a navíc podporuje dokonalý vzhled kočičí srsti.

Kočičí chlupy vás doma obklopují hlavně v období kočičího línání. Bohužel u koček, které většinu svého života tráví uvnitř v domě či bytě, je toto období velice časté. Jak tedy pečovat o kočičí srst, aby byla krásně pěstěná a lesklá a zároveň se nepovalovala po celém bytě?

Šup do vany

Prvním krokem v péči o kočičí srst je koupání, které bohužel nemilují všechny kočky. Kočku doporučujeme občas vykoupat, ne příliš často, abyste zbytečně nenarušovali přirozené pH pokožky. Používejte pouze speciální šampony, které jsou přímo určené pro kočičí srst, nikdy ne ty určené pro lidi. Nemyjte kočce hlavu, soustřeďte se spíše na srst. Kočce by totiž mohla natéct voda do uší a to není kočce vůbec příjemné. Navíc je voda v kočičích uších poměrně nebezpečná. Voda by měla být vždy vlažná, abyste kočičku neopařili.

my_cat_in_a_bath_outside__by_tobyhs

Krátkosrsté kočky

U krátkosrstých koček je péče o srst jednodušší než u dlouhosrstých. Kočičku zvykejte na česání a koupání již od útlého věku, tím si ulehčíte spoustu problémů do budoucna. Měli byste také dodržovat určitou rituálnost. Česat kočičku pravidelně a to vždy, když je v dobrém rozpoložení, nejlépe najedená a odpočatá. U krátkosrstých kočiček stačí, když je vykartáčujete jednou týdně. Vždy používejte kartáče přímo určené pro kočky, které kočku zároveň příjemně masíruje.

Dlouhosrsté kočky

Péče o dlouhou srst už je o něco náročnější. Dlouhosrstou kočičku byste měli česat prakticky denně, jelikož podsada je velmi jemná a plstnatí velmi rychle. Nejlepší je, když máte dva druhy kartáčů. Jeden hustší a druhý řidší. Při česání se začíná s řidším kartáčem a poté když je srst důkladně pročesaná, použijte hustší kartáč s menšími rozestupy. Uvidíte, že si po čase kočička na péči zvykne a bude si ji plně užívat.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *