(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jak je to s psími doplňky stravy? Kdo je opravdu potřebuje a komu naopak mohou ublížit?

Jak je to s psími doplňky stravy? Kdo je opravdu potřebuje a komu naopak mohou ublížit?

Přemýšlíte nad koupí některých doplňků stravy pro svého čtyřnohého člena rodiny? Rozmýšlejte dobře a poraďte se se svým veterinářem. Pro některé psy, například více zatížené a fyzicky velmi aktivní či pro seniory, jsou doplňky stravy vhodné, pro zdravé psy s vyváženou stravou mohou být zbytečné či jim dokonce ublížit. 

Vyvážená strava

Základ zdraví vašeho psa je ve stravě. Pokud psa krmíte vyváženou a kvalitní stravou v podobě granulí a občas doplníte o konzervy, není nutné ji příliš doplňovat o další minerály a vitamíny. Pokud však krmíte stravou BARF, vařenou stravu, je vhodné doplňky stravy pořídit. V BARF stravě totiž nemusí být poměry živin vždy dobře vyváženy.

Doplňky ke krmivu

Svému psovi můžete dopřát multivitamíny, kloubní výživu či nenasycené kyseliny, které mají vliv na zdraví srsti, tedy i na její vypadávání. Doplňky stravy jsou vhodné pro pohybově zatížené psy, kteří potřebují kloubní výživu. Ta je vhodná i pro psy seniory, kterým podobně jako nám, slábnou kosti. Pro psy, kterým hojně vypadává srst mohou pomoci nenasycené mastné kyseliny.

Proč ne?

Nepropadejte reklamnímu tlaku a vidině superzdravého psa. Nutnost použití doplňků stravy konzultujte se svým veterinářem. Přecpávání psa vitamíny a minerály mu totiž může i pěkně uškodit. Například velká dávka vápníku může velkým plemenům i štěňatům pěkně zavařit, jelikož dochází k dehydrataci a poškození kloubů. Podobně předávkování vitamínem D vede až ke svalové atrofii. Myslete tedy na rady svého veterináře, zvláště pokud váš pes již užívá některé léky. Mohli byste mu zbytečně přitížit. Navíc nejsme odborníci a lehce si můžeme splést artrózu s neurologickými problémy. Oba problémy se totiž prokazují poklesem zadních končetin a my bychom psovi zbytečně dopřávali dávku minerálních látek v doplňcích stravy s viděnou toho, že mu pomáháme, ale více bychom mu přitom škodili. Nezapomínejte, že strava je pro psa základem jeho zdravého života.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *