(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jak je to s psími jmény? Která jsou oblíbená a jaká jsou vhodná právě pro vašeho psa?

Jak je to s psími jmény? Která jsou oblíbená a jaká jsou vhodná právě pro vašeho psa?

Součástí mnoha rodin v České republice je také čtyřnohý přítel. Jaké jméno však nově pořízenému štěňátku dát? Jste zastánci klasiky nebo raději sáhnete po kontroverznějším jménu. Důležité je, aby se na jménu pro psa shodla celá rodina, a to většinou podle toho, jaký má váš pes charakter. Labradorovi asi nedáte jméno Flíček neboPunťa, podobně jako čivavě nepřipíšete jméno Trhač. Vybírejte pečlivě. 

To správné jméno

Pro výběr jména vás může inspirovat i váš oblíbený zpěvák či herec. Pozor jen na to, abyste nedali svému pejskovi jméno, které se v budoucnu budete stydět vyslovovat. Například, když se vaše čtrnáctiletá dcera rozhodne dát psovi jméno Justin. Po pár letech už si bude přát, aby bylo její rozhodnutí jiné. Někteří lidé také dávají jména, která jsou typická pro nás, jako je například Barbora, Eliška, Růženka, Petr či Vašek a i tato jména nemusí být vždy šťastnou volbou.

Malá a velká plemena

Rozhodující pro vás samozřejmě bude psí charakter, ale také druh plemena, který se s charakterem pojí. Pro menší plemena se hodí jména jako Chico, Minie, Besi či Lily. Oblíbená jsou i jména zdrobnělá, která vystihují to, jak je plemeno velké. Pro velká plemena se hodí jména jako Bud, Max, Rex, Akim či Andy.

Srdcový výběr

Rozhodující pro vás může být i situace, kdy si pejska pořídíte. Pokud jste o jednoho přítele přišli a hledáte nového, snažte se mu nedávat jméno psa, kterého jste měli dříve. Bude vám ho připomínat a vy se nikdy s jeho ztrátou nevyrovnáte. Každý nový pes je novou kapitolou ve vašem životě. Jméno vašemu psovi už může být dáno z útulku či chovné stanice. Pokud je štěňátko ještě malé, můžete mu jméno změnit či jen malinko pozměnit, aby mělo podobný tvar. U dospělých psů tuto změnu nikdy nečiňte. Přejeme vám šťastný a rozumný výběr jména pro vašeho psa.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *