(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Jak zabavit psa, když ho necháte samotného doma?

Jak zabavit psa, když ho necháte samotného doma?

Psi by nás nejraději následovali na každém kroku. Většina z nich si představuje dokonalý život neustále po boku svého milovaného páníčka a jakékoliv odloučení je dokáže až panicky vyděsit. Jenže pro náš běžný pracovní život bývá skloubení s přítomností psa často neslučitelné. V některých kancelářích a firmách mají to štěstí, že si s sebou mohou vodit své čtyřnohé kamarády, ale to jsou spíš výjimky. Co tedy udělat, aby se pejsek sám doma nenudil?

Chytré hračky

Určitě mu pořiďte hračky. Díky tomu, že se jim bude věnovat, vyhnete se poškození vybavení a nábytku v bytě. Pes se navíc zabaví a čas mu mnohem rychleji uteče. V případě, kdy máte psa na zahradě, je to o něco jednodušší. Pokud je však pouze v bytě, bude potřebovat více hraček a zábavy. Zvolit můžete klasické míčky, uzly, pískací hračky a podobně. Pro zvýšení dlouhodobějšího zájmu přidejte i několik chytrých hraček.

Zábava a krmení v jednom

Interaktivní hračka pro psy má tu velkou výhodu – upoutá na mnohem delší dobu. Princip spočívá v tom, že v určitých intervalech vypadávají různé pamlsky a granule. To psa zabaví, protože bude chtít dostat další kousek. Navíc tím elegantně vyřešíte potřebu krmení a případný hlad. Chytré míčky jsou k dostání v různých velikostech a jsou přímo určeny pro bezpečnou hru domácích mazlíčků.

Naučte ho, že se zase vrátíte

Základním předpokladem psychicky vyrovnaného psa, který je schopný být doma sám, je správně vytvořený návyk. Postupně ho zvykejte na fakt, že chodíte pryč, ale že se nic hrozného neděje a že se zase vrátíte. Začínejte malými intervaly a postupně je prodlužujte. Loučení neprožívejte, pouze mu dejte hračku, pohlaďte ho, klidně promluvte a v klidu běžně ven. Tuto výchovu je nutné začínat již v mladém věku štěněte, aby se předešlo případným úzkostným projevům.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *