(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Žijete udržitelně? Pak se neobejdete bez pravé české kosmetiky

Žijete udržitelně? Pak se neobejdete bez pravé české kosmetiky

Trápí vás lidská lhostejnost vůči planetě? Nechcete podporovat velké společnosti, které často produkují nemorální kosmetiku? Nemáte v plánu podporovat testy na zvířatech, ohromnou produkci odpadů a další katastrofy? V takovém případě pro vás máme suprový tip na obchůdek, kde najdete 100% BIO a lokální kosmetiku.

Žádný dovoz z jiného kontinentu

Podpora lokálních výrobců kosmetiky je důležitá z několika hledisek – snížení uhlíkové stopy (zboží se nemusí vozit v kontejnerech po celém světě), pomoc české ekonomice a spolupráce s morálně smýšlejícími dodavateli. A co víc, často si dopřejete mnohem kvalitnější přípravky, které nijak neškodí citlivé pokožce.

O tomto tématu by vám mohl vyprávět například skromný obchůdek uprostřed Vsetína – Ekokočka. Tento krámek nabízí pouze lokální, BIO a přírodní kosmetiku z malosériové výroby. Jeho majitelka je pravidelně v kontaktu s místními producenty a všechny přípravky osobně kontroluje a vybírá. Věří jen takovým, které obsahují byliny, oleje a přírodní esence.

Přesvědčte se na vlastní oči

Samotný obchůdek vám na několika metrech čtverečních nabídne různé druhy olejů, krémů, mastiček, šamponů, deodorantů, barev na vlasy, mýdel, mlék, vonných svíček i olejů, hygienických potřeb, štětců… Najdete v něm dokonce i plně využitelné doplňky stravy s obsahem organických vitamínů a minerálů.

Jaká kosmetika na vás vlastně čeká? Na tuto otázku vám odpoví webové stránky pod vloženým odkazem. Ihned si budete moci prohlédnout všechny položky, které zdobí regály Ekokočky. Stejně tak najdete i adresu.

Máte Vsetín daleko? Pak bude nejlepší, když si prostě veškeré kýžené potřeby objednáte online. Majitelka obchůdku je odesílá do dvaceti čtyř hodin od objednání. Při nákupu nad 3 000 Kč neplatíte dopravu.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *