(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Zdravý pes se neobejde bez kvalitní stravy a pohybu

Zdravý pes se neobejde bez kvalitní stravy a pohybu

Na psy platí to samé jako na lidi. Nechcete-li, aby váš chlupáč trpěl nadváhou či obezitou, ujistěte se, že jeho kalorický výdej je vyšší než příjem. Dopřávejte mu proto kvalitní stravu, dostatek vody i pohybu.

Se stravováním pejsků to není zas tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Vesničtí psi odjakživa byli krmeni tím, co dům dal, respektive zbytky od večeře či rohlíky namočenými v mlíku. Z těchto praktik, které na některých vesnicích ještě přežívají, veterinářům vstávají vlasy hrůzou na hlavě.

Informujte se

Kde jsou ona doporučení o výživově vyvážené stravě plné vitamínů, minerálů a stopových prvků? Skutečnost je naštěstí taková, že povědomí o správně výživě našich domácích mazlíčků se zlepšuje, jak mi nedávno potvrdila prodavačka v prodejně s chovatelskými potřebami. Lví podíl na tom má osvěta.

Osvěta se zlepšuje

Pro informace o krmivu a výživě si nemusíte pořizovat drahé knihy, jak tomu bylo ještě donedávna, ale jsou běžně k mání i na internetu. A dostupné tedy všem. Osvětě napomáhají i dobře zásobené e-shopy s chovatelskými potřebami (jeden z nich naleznete pod odkazem chovatelské potřeby levně.

Kvalitní granule a masové konzervy

Ale zpět k výživě. Pro časově vytížené páníčky, kteří nedisponují dostatkem času pro přípravu domácího krmiva, se osvědčuje kombinace kvalitních granulí a masových konzerv či kapsiček, jež jsou dostupné v běžné obchodní síti. Mezi nimi ovšem musíte vybírat. Pozorně čtěte etikety a zaměřujte se na produkty bez chemických přídavků a s co nejvyšším podílem masa.

100% masové konzervy

Velmi kvalitním krmivem pro psy trh zásobuje například společnost Falco. Vaší pozornosti by neměly uniknout především masové konzervy Max Deluxe se stoprocentním obsahem masa. Konzervy jsou navíc ručně vyráběny, nestojí tedy za nimi ani strojová výroba. Stejně jako v nich nenajdete jedinou přídavnou látku na chemické bázi. V nabídce najdete i produkty pro pejsky s potravinovou alergií.

O Jan Neckář

Zkuste také

Široká nabídka kvalitní české a evropské textilní galanterie na jednom místě

Pokud máte rádi ruční práce, především pak ty, kde je potřeba textil nebo vlna, nebo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *