(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Pes a podzim: Jakou výbavu pořídit aktivním psům?

Pes a podzim: Jakou výbavu pořídit aktivním psům?

Podzim už nastoupil svou vládu a s počasím, které s ním přichází ze musíme vypořádat nejen my, ale také naši chlupatí přátelé. Během podzimních procházek na vás čeká mnohdy nepříjemné počasí, v podobě chladného větru a deště. Nenechte se tímto počasím zastrašit. Stačí čtyřnohým členům rodiny pořídit vhodné vybavení a vyrazit ven. 

Aktivní pejsek

Aktivní psi si pobyt venku užívají za každého počasí. Pokud například chodíte se psem běhat či cvičit agility, myslete na to, aby pes po vykonaná aktivitě neprochladl. Vhodné je ho tedy po výkonu přiobléci, pokud zůstáváte venku. Vhodná je zateplená pláštěnka. Zvláště v nepřízních počasí jsou vhodné pláštěnky, které psa ochrání před deštěm a udrží ho v teple, zároveň ho příliš nepřehřejí. U pejsků, kteří žijí převážnou část roku venku, je vhodné volit oblečky až v zimním období, a to především pro plemena krátkosrstá. Ochranu před nepřízní počasí budou jistě potřebovat i pejsci, kteří žijí v bytě, kteří nejsou příliš zvyklí na chladnější počasí.

S příchodem zimy

Na konci podzimu se mohou objevit také první mrazy, v takovém případě je vhodné zvolit již teplejší kusy oblečení i pro vašeho pejska. Psa, který žije venku, oblékáme jej, pokud s ním plánujeme delší výlet s přestávkami či náročnější trénink. Obleček se pejskovi dává při pauzách či po aktivitě, aby neprochladl.

A co botičky?

Zvláště menší pejskovi přes mrazy trpí. Mohou snadno nastydnout, jelikož spodní část jejich těla je blízko k zemi. Je potřeba je nejen pravidelně oblékat, ale dopřát jim můžete i botičky, které je ochrání před sněhem a zmrzlým povrchem.

Reflexní doplňky

Pokud se s pejskem často pohybujete po frekventovaných cestách, nezapomeňte na reflexní doplňky, které mohou pejskovi zachránit život. Stačí reflexní obojek, který řidiče upozorní na psa, který vám jde u nohy.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *