(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Co jsou to BARF pamlsky a strava pro psy

Co jsou to BARF pamlsky a strava pro psy

Ještě předtím, než si pořídíte do rodiny psa, je třeba zvážit všechno, co se jeho chovu týká. Je také nutné počítat s tím, že pes vás zaměstná na několik let. Kromě výcviku byste se měli zajímat i o to, čím budete svého psího kamaráda krmit. Nabízí se několik možností, z nichž jedna se skrývá za anglickou zkratkou B.A.R.F. Co to je a je vhodná pro každého psa?

Granule, nebo BARF

Nejčastěji se psi v domácím chovu krmí granulemi. Je to pohodlné, rychlé a prakticky bez práce. Pouze si vyberete značku granulí, případně budete měnit jednotlivé příchutě. Stále více kynologů se ale vrací k přirozenosti, kterou představuje syrová strava. Je to pochopitelné. Granule jsou vysoce zpracovanou stravou, která se ve volné přírodě normálně nevyskytuje.

Na druhou stranu obsahují z výživového hlediska všechno, co pes potřebuje. U syrové stravy, kterou je právě BARF, je třeba velmi dobře přemýšlet, abyste psovi stravu poskládali tak, aby mu z živin a vitamínů nic nechybělo. Jestliže ale váš pes granule odmítá, BARF se nabízí jako další možnost stravování. Ve stylu BARF se prodávají také zdravé pamlsky, které jsou nutričně vyvážené s obsahem kvalitního masa.

BARF strava a její výhody

Majitelé psů zpravidla po přechodu z granulí na BARF zjistí, že jejich psí miláček má hezčí a kvalitnější srst, lepší zažívání, je aktivnější, zdravější a s větší energií. BARF strava je totiž složená jen ze syrových, vždy čerstvých surovin, jako je syrové maso a kosti, ovoce, zelenina, obiloviny, doplňky stravy v podobě chlorelly, spiruliny či lososového oleje i BARF pamlsky.

Ty mohou být z mrazem sušeného hovězího, kachního či kuřecího masa, různé křupavé kuřecí chipsy, vepřové uši od značky Lyopro. U sušení pomocí mrazu je velká výhoda v tom, že se neničí vitamíny a nedochází ani ke znehodnocení minerálů. Sušené pamlsky si zachovávají svou barvu i strukturu.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *