(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Proti inflaci nás ochrání sílící koruna i zlato!

Proti inflaci nás ochrání sílící koruna i zlato!

Inflace je tu. V podobě dražších potravin, služeb, energií, alkoholu, tabáku i pohonných hmot. Způsoby, jak se jí ubránit ale existují. Jaké to jsou?
Dle ekonomů nás od inflace může ochránit například silná koruna. A ta posiluje rychlým tempem. Momentálně je nejsilnější za poslední tři roky. Jistou ochranu před znehodnocením peněz, k němuž inflace vede, však představují i správně zvolené investiční nástroje.

Nemovitosti? Raději zlato!

Kdo může, investuje do nemovitostí. Ani ty sice nejsou zrovna nejlevnější (obzvláště ty v hlavním městě), ale i tak je téměř stoprocentní jistotou, že za několik let investiční byt prodáte za vyšší cenu, než jej dnes koupíte. Pokud se ovšem moc nezadlužíte. Vysoká hypotéka vám výnos rapidně sníží. Nedisponujete-li proto úsporami ve výši několika milionů korun, raději se poohlédněte po jiné investici. Třeba po zlatě.

Zlato na investičních trzích

Zlato má své místo nejenom ve šperkařství, ale i na investičních trzích. Výhoda tohodo drahého kovu coby investiční komodity je hlavně v tom, že si v dlouhodobém horizontu udržuje svou stálou hodnotu, což je při inflaci velmi vítaný jev. A jeho cenu ve srovnání s nemovitostmi nenavyšuje DPH.

Zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti

Investiční zlato, to jsou především zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti vyrobené ideálně v nějaké ze světových rafinerií (švýcarské, rakouské či rafinerie USA). Ty jsou k sehnání například v unikátním zlatnictví sídlícím v pražském Obecním domě. Zde je vám také odborný personál připraven poradit s výběrem a trošku vás do investování do drahých kovů zasvětit.

Investiční stříbro, platina a paládium

V nabídce totiž spolu s investičním zlatem najdete i investiční stříbro, platinu, paládium stejně jako medaile, dukáty a sběratelské potřeby. Vše za velmi příznivé, byť proměnlivé ceny. O aktuální ceně zlata se každopádně investoři mohou informovat na stránkách zlate-mince.cz.

Srovnejte ceny s konkurencí

A zajímají-li je i ceny ostatních obchodníků s drahými kovy, není nic lehčího než si do vyhledávače zadat pojem investiční zlato a srovnat ceny konkurenčních firem s nabídkou tohoto tradičního prodejce. Jsme si jisti, že se ujistíte, že jste na pravém místě.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *