(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Do jaké venkovní teploty může pes pobývat bez potíží venku?

Do jaké venkovní teploty může pes pobývat bez potíží venku?

Odpověď na tuto otázku je věru nesnadná. Záleží na velikosti psa, jeho plemeni, zvycích, ale také odolnosti. Někteří psi pociťují chlad více než jiní. Proto je obtížné dát na tuto otázku přesnou odpověď. Přesto se vám můžeme pokusit přiblížit teplotní limity, za kterými se nedoporučuje nechávat psa venku. V každém případě je nezbytným předpokladem pro pobyt psa ve venkovním prostředí odpovídající psí bouda, která mu poskytne dokonalé zázemí a úkryt před mrazem.

Při jakých teplotách může být pes venku?

malých psů se obecně doporučuje nenechávat je venku, pokud teplota klesne pod hranici 10 °C. U středně velkých psů se tato hranice často pohybuje kolem 5 °C. A u velkých psů někteří majitelé tvrdí, že jejich mazlíčci snesou chladné počasí, pokud neklesne pod -5 °C. Samozřejmě se jedná pouze o průměrné hodnoty a každého psa je třeba posuzovat individuálně.

Mezi husky a čivavou je rozdíl

Pokud si nejste jisti, zda je příliš chladno na to, aby váš pes mohl být venku, je vždy lepší být opatrný a vzít ho dovnitř. Některá plemena jsou navíc vůči chladnému počasí odolnější než jiná. Například psi s hustou srstí, jako jsou husky a samojedi, obvykle snášejí nižší teploty lépe než menší plemena s kratší srstí.

Kdy je pro psa venku příliš chladno?

Existuje několik příznaků, které vám pomohou zjistit, zda je vašemu psovi příliš chladno. Pokud se váš pes třese, vypadá zmrzle, má problémy s chůzí nebo kňučí, zapomeňte na trénování skvělých rad o tom, jak naučit psa aport a vraťte se s ním dovnitř. Také sledujte uši a tlapky svého psa. Pokud jsou na dotek studené nebo vypadají zarudlé či oteklé, je to známka toho, že váš pes pociťuje chlad. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, přiveďte psa dovnitř a postupně ho zahřívejte. Nikdy se nesnažte psa zahřát příliš rychle, protože to může způsobit šok.

Co když můj pes musí zůstat venku?

Pokud váš pes musí zůstat venku, můžete udělat několik věcí, které mu zajistí co největší pohodlí. Za prvé se ujistěte, že je psí bouda na chráněném místě před větrem a sluncem. Pak také můžete vyložit dno psí boudy slámou nebo dekami, abyste zajistili dostatečnou izolaci. Pokud není zbytí, můžete psí boudu dokonce i vytápět. V tomto případě buďte ale velmi opatrní, protože nevhodný způsob topení může být po vašeho psa zdraví škodlivý. Ideální je, pokud boudu s vytápěním koupíte již hotovou, pak máte od výrobce zaručenu bezpečnost. A pokud se vám takovou boudu pro psa podaří sehnat dokonce s dopravou zdarma, je radost dvojnásobná.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *