(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Kočárky pro psy: vymoženost nebo potřebná věc? Jak pro koho…

Kočárky pro psy: vymoženost nebo potřebná věc? Jak pro koho…

Někdo sice může nevěřícně vrtět hlavou, ale je to tak. Dnešní moderní doba přeje v tomto ohledu i našim čtyřnohým mazlíčkům. Mimo kočárků se také jedná o povlečení, které lze sehnat. Je to pro vás zbytečný luxus?

To je již na každém, aby posoudil, co je pro jeho zvířecího miláčka standard nebo nad rámec. Pokud jde právě o kočárky na psy, v České republice to zatím až takový trend není, ale určitě jste se s tím již setkali.

Jaké výhody vám přinese kočárek na psa?

Kočárky pro psy usnadňují procházky – zejména u malých psů, jako jsou čivavy a mopslíci. Nemusí se však jednat jen o malá plemena, ale roli sehraje také věk. Psí senioři mající problémy s mobilitou by tak byli ochuzeni o to, podívat se dál, než jen na zahradu u domu nebo okolí paneláku.

Pro pejsky, kteří mají problém s chůzí je kočárek ideální příležitost. Procházky se pro pejska i jeho páníčka stanou méně stresující.

A málokdo z nás si uvědomí, že pomáhají chránit psy před nepříznivým počasím. Ať už je to vítr nebo mnoho slunce, pejsek zůstává chráněn, je v pohodlí a bezpečí. Další věc je ta, že vám domu nepřijdou s namoklým kožichem a špinavými packami. Bahno domů nepatří, to je jasné.

Další benefity

Kočárky mohou také pomoci zlepšit chování vašeho psa během návštěvy u veterináře. Když nejsou unavení přílišnou chůzí, nejsou tak nevrlí a rozrušení. Mnoho malých a starších psů se mimo jiné cítí bezpečněji kolem ostatních zvířat, když jsou v ohraničeném prostoru, který představuje právě kočárek.

Kočárky jsou vyráběné s ohledem na nosnost a kvalitní unese i psa, jenž váží 50 kg! Důležité je vybrat pevnou konstrukci, která by měla nejlépe být z ocelové výztuže a hliníkových trubek. Elegantní a novodobý design je již jen estetická stránka věci. Je tak na vás, jak sladíte ostatní příslušenství i s kočárkem.

O makawiel

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *