(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaká onemocnění trápí psy nejčastěji?

Jaká onemocnění trápí psy nejčastěji?

Pes je pro nás přítel, součást rodiny a dlouholetý společník. Bohužel i psy trápí nemoci a jejich léčba je poměrně nákladná. Dnešní článek vám přináší informace o nemocech, kterými psi trpí nejčastěji. Snažte se jim vyhnout a při pořizování štěňátka si ho vždy dobře prohlédněte a informujte se o zdraví jeho předků, aby se mohli budoucím onemocněním preventivně bránit.

Zánět spojivek

Toto onemocnění je u psů jedno z nejčastějších. Trpí jim mnoho plemen a může být způsobeno infekcí či vnějším podrážděním oka, ať už poraněním či prachem. Zánět spojivek je velmi nepříjemný a je doprovázen hnisavým výtokem z očí. Léčí se podáváním antibiotických kapek či mastí.

lunas-eyes-917048_960_720

Zánět kůže

Příčin zánětu kůže může být mnoho. Měli byste sledovat vývoj onemocnění. Objevují se strupy, vřídky a lupy. Vše je doprovázeno svěděním, pes si tedy začervenalou kůži olizuje a vykusuje. Zánět se léčí pomocí desinfekčních koupelí či přípravku obsahujícím kortikoidy či antibiotika.

Artróza

Dlouhodobé onemocnění kloubů, které zvířeti znepříjemňuje život, znemožňuje pohyb a pes přibírá na váze. Léčba probíhá za pomoci léků, které zlepšují pohyblivost kloubů. Někdy je poslední šancí také operace.

Zubní kámen

Tvoří se především z nedostatku preventivní péče, ať už pravidelným odstraňováním ve veterinární ordinaci nebo čištěním za pomoci speciálních kartáčků. Bohužel některá plemena trpí zubním kamenem více, a to spíše plemena malá. Zažloutlý povlak na zubech, který zapáchá, se postupně mění v zubní kámen, který odstraní již jen veterinář mechanicky nebo ultrazvukem.dogs-49324_960_720

Otočení žaludku

Otočení žaludku nemůžeme nazývat onemocněním, ale spíše nehodou. Dochází ke zvětšení břicha, pes má zrychlený tep a snaží se zvracet, ale nejde mu to. Psa ihned odvezte k veterináři, kde ho čeká chirurgický zákrok. Důležité je psa ihned převézt. K otočení žaludku dochází i v důsledku brzkého venčení psa po jídle, kdy pes s plným žaludkem běhá, skáče a dochází k otočení žaludku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Barbora

Zkuste také

Nepořizujte si psa jen podle vzhledu! Co vše si promyslet před pořízením nového člena rodiny

Mnoho osob dělá při pořizování nového psa jednu zásadní chybu, pořizuje jej jen podle vzhledu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *