(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Kočka a pes v bytě? Ideální představa vs. běžná realita?

Kočka a pes v bytě? Ideální představa vs. běžná realita?

Rádi byste si do bytu pořídili kočičku, ale i psa? I když to na první pohled může vypadat jako hodně špatný nápad, pokud stanovíte určitá pravidla, může být jejich soužití naprosto bezproblémové. Jak však na to?

Přátelé od dětství

Pejsek s kočičkou mohou být dobrými přáteli. Ideální je, pokud jsou ve vzájemném kontaktu již od jejich pořízení. Vhodné tedy je pořizovat si koťátko i štěňátko najednou, aby měli větší šanci, že se z nich stanou přátelé. Pokud však už dospělou kočku či psa máte, pořiďte si následně mládě. Ideální je pes a koťátko. Kočka má většinou větší problém přijmout štěňátko. Při prvních kontaktech je však nijak nenuťte, nechte je, aby si sama podle svého rozhodnutí poznávala. Rozhodující je především plemeno psa a kočky, ale i jejich povaha.

Pravidla

Důležité je zvířátkům v bytě vymezit prostor, který bude jen jejich a budou v něm mít šanci na odpočinek. Ideální je, když má svůj vlastní pelíšek pejsek, ale i kočička. Kočce můžete pořídit kukaň, košík či vyšší pelíšek, pro psa je ideální vyšší matrace se snímatelným potahem. Každé zvířátko musí mít svou vlastní misku na vodu a jídlo, vhodné je misky oddělit do jiných místností. Psi a kočky si totiž teritoriálně hlídají stravu. Každého také krmíme rozdílně, kočku v menší porcích třeba 3 x denně a je dobré, aby byla miska jinde, aby ji pes zbytek jídla stále nedojídal. Psovi za den dopřejeme jednu až dvě porce jídla.

Zvykání

Pokud si na sebe pejsek a kočička zvyknou, není pro ně žádný problém sdílet spolu byt ve chvílích, kdy nejste doma. Důležité je prvních několik dní, kdy si pes či kočka hledá místo v bytě a navzájem se poznávají. Nejideálnější je opravdu pořídit koťátko i štěňátko zároveň, jelikož mezi zvířaty nedochází k rozporům, které jsou založeny na tom, že jeden z nich je již „panem domácím“ a druhý jen „vetřelcem“.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *