(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Pořiďte si plemeno psa, které se hodí právě k vám

Pořiďte si plemeno psa, které se hodí právě k vám

Tento článek je určen všem budoucím majitelům psa, kteří touží po novém přírůstku do rodiny. Každý člověk, který přemýšlí o pořízení psa, by měl velmi pečlivě zvážit, jaké plemeno si do svého domu, bytu, rodiny a života zvolí. Je to nejdůležitější rozhodnutí, které vás při výběru psa čeká.

Podivný zážitek

Stane se vám někdy, že na procházce potkáte majitele velkého psa, například ohaře, který ho venčí a má ho připnutého na samonavíjecím vodítku? A přišel vám tento obraz podivný? Opravdu se s něčím tak nerozumným můžete setkat, je to bohužel pravda. Otázkou zůstává, jak si může rozumný člověk pořídit velké, aktivní plemeno, navíc lovecké a vodit ho venku na samonavíjecím vodítku určeném především pro menší plemena?! Za prvé se pes tímto způsobem trápí, jelikož nemá dostatek pohybu, za druhé tento typ vodítko neučí psa disciplíně, kterou tak aktivní a svérázné plemeno potřebuje. Tento typ vodítka naučí psa tahat, jelikož vždy když se chce dostat dál, musí zatáhnout, aby se vodítko odvinulo, a tak pořád dokola, dokud páníček nezatáhne zpět.

aa

O pořízení psa přemýšlejte

Vždy si psa pořizujte s rozumem. Přemýšlejte o tom, jaké plemeno se hodí právě pro vás. Rozmýšlejte především to, kolik času máte na to, abyste se mu věnovali, jaké jsou vaše prostorové možnosti, pokud bydlíte v bytě nebo domu se zahradou, kam můžete psa chodit venčit, zda máte v rodině menší dítě, kolik máte finančních prostředků a v neposlední řadě, jakou povahu od psa vyžaduje a zda ho máte určeného k některé činnosti, například myslivecké. Nikdy si nepořizujte psa jen proto, že je roztomilý nebo hezký. Příkladem je již zmíněný ohař, plemeno aktivní, velké, svérázné a tvrdohlavé, které potřebuje oddaného majitele a partnera, kterému důvěřuje a který ho bude učit povelům a hrát si s ním, a ne otrávenou majitelku se samonavíjecím vodítkem, která má psa spíše jako ozdobu ke své kabelce.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *