(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Jaro klepe na dveře! Ochraňte vaše chlupaté členy rodiny před klíšťaty

Jaro klepe na dveře! Ochraňte vaše chlupaté členy rodiny před klíšťaty

S příchodem teplejšího počasí se k životu probouzí také klíšťata. Pokud vaši chlupatí členové rodiny často běhají venku či tráví téměř celý rok na zahradě, měli byste jim pořídit účinnou ochranu proti parazitům. První sluneční paprsky totiž nevytahují ven jen nás a první jarní kvítka, ale také klíšťata.

Máte na výběr

Ideální je proto pejskovi či kočičce již na jaře pořídit antiparazitární obojek či aplikovat pipetu, která je před klíšťaty ochrání. Vybrat si také můžete z různých typů ochran.

Obojek?

Zvolit pro vašeho psa či kočičku, kteří se pohybují venku, můžete ochranný obojek, který chrání před klíšťaty a blechami. Obojek účinkuje zpravidla několik měsíců, ale jeho účinky se mohou snižovat při častém styku s vodou, například pokud se váš pes rád koupá v rybníku. Pokud váš pejsek či kočička také často pobíhá mimo zahradu, můžete podstupovat riziko, že se zvíře někde obojkem zasekne.

Spot ony

Další možností jsou pro vás spot-ony, tzv. pipety, které se snadno a rychle aplikují a jsou opravdu účinné. Aplikují se mezi lopatky a jejich účinnost je přibližně jeden měsíc, záleží na druhu pipety. I zde hrozí riziko, že si pes přípravek omyje při koupání ve vodě.

Spreje, pudry, šampony

Méně efektivní přípravky, které se musí pravidelně aplikovat, tedy denně, týdně či před každou vycházkou. U každého produktu je délka účinnosti odlišná. Vše se vždy dozvíte přímo z etikety či příbalového letáku.

A co přírodní produkty?

Zvolit můžete i přírodní produkty, které ochrání chlupaté mazlíčky před útokem klíšťat a blech. Zvolit můžete kapky, spreje či obojky, jejichž účinnost je založena na přírodních látkách. Neobsahují tedy žádné chemikálie, jen výtažky z rostlin, které parazity odpuzují. Nutné je však volit opravdu kvalitní přírodní produkty, jejichž účinnost bude spolehlivá.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *