(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaká psí plemena jsou nejvhodnější do rodin s dětmi

Jaká psí plemena jsou nejvhodnější do rodin s dětmi

Každé psí plemeno je jiné, a to nejen svým vzhledem a typem srsti, ale především povahou. Některá plemena byla vyšlechtěna pro lov, jiná pro práci a některá pro rodinný život. Jaká z psích plemen jsou nejvhodnější do rodin, kde nechybí děti?

Vhodný výběr

Pořizujete-li si psa a již máte rodinu, je nutné dobře vybírat. V potaz byste měli brát nejen vaše časové možnosti, rozlohu bytu či domu, váš životní styl, ale samozřejmě také charakter dané rasy. Některá plemena se svou povahou hodí do rodin s dětmi mnohem více než jiná.

Rodinná plemena

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je plemeno, které je proslaveno svou oddaností, láskyplností a poslušností. Je ideální volbou do rodin s dětmi, které hledají nového člena rodiny. Zlatý retrívr se stane pro vaše dítě nejlepším přítelem. I zlatý retrívr bude potřebovat dostatek vašeho času a energie, aby byl šťastný.

Buldok

Pokud bydlíte v menším bytě, bude pro vás dobrou volbou buldok, který nevyžaduje žádnou speciální péči o srst. Co se týká povahy, buldok si toho nechá poměrně hodně líbit a i díky své robustnosti zvládne to, co by jiná plemena od dětí ustála jen těžko. Přesto jsou velmi milí a s dětmi skvěle vycházejí. To se týká i jiných domácích mazlíčků.

Labradorský retrívr

Další sázkou na jistotu je labradorský retrívr, který je hravý, spolehlivý, trpělivý i vysoce inteligentní. Mají také ochranářskou povahu a své rodině se zcela oddají. Jsou aktivnější než zlatí retrívři, zpravidla milují aportování, vodu a jsou vhodnější spíše do aktivnějších rodin.

Boxer

Na první pohled vám to tak možná nemusí připadat, ale boxer je skvělou volbou do rodin s dětmi. Jeho povaha je klidná, navíc je to plemeno veselé, citlivé a energické. Boxeři se mohou chlubit i trpělivostí, kterou s dětmi budou jistě potřebovat, navíc je s nimi velká legrace.

Novofundladský pes

Novofundladskému plemenu se přezdívá také „něžný obr“. Jedná se o velké plemeno, jehož předností je trpělivost a přátelskost. Děti si zpravidla rychle zamiluje a díky jeho velikosti spadá spíše do sekce psích lenochů. Nezapomínejte, že se jedná o rozené plavce, kteří milují vodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Barbora

Zkuste také

Nepořizujte si psa jen podle vzhledu! Co vše si promyslet před pořízením nového člena rodiny

Mnoho osob dělá při pořizování nového psa jednu zásadní chybu, pořizuje jej jen podle vzhledu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *