(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaká psí plemena jsou nejvhodnější do rodin s dětmi

Jaká psí plemena jsou nejvhodnější do rodin s dětmi

Každé psí plemeno je jiné, a to nejen svým vzhledem a typem srsti, ale především povahou. Některá plemena byla vyšlechtěna pro lov, jiná pro práci a některá pro rodinný život. Jaká z psích plemen jsou nejvhodnější do rodin, kde nechybí děti?

Vhodný výběr

Pořizujete-li si psa a již máte rodinu, je nutné dobře vybírat. V potaz byste měli brát nejen vaše časové možnosti, rozlohu bytu či domu, váš životní styl, ale samozřejmě také charakter dané rasy. Některá plemena se svou povahou hodí do rodin s dětmi mnohem více než jiná.

Rodinná plemena

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je plemeno, které je proslaveno svou oddaností, láskyplností a poslušností. Je ideální volbou do rodin s dětmi, které hledají nového člena rodiny. Zlatý retrívr se stane pro vaše dítě nejlepším přítelem. I zlatý retrívr bude potřebovat dostatek vašeho času a energie, aby byl šťastný.

Buldok

Pokud bydlíte v menším bytě, bude pro vás dobrou volbou buldok, který nevyžaduje žádnou speciální péči o srst. Co se týká povahy, buldok si toho nechá poměrně hodně líbit a i díky své robustnosti zvládne to, co by jiná plemena od dětí ustála jen těžko. Přesto jsou velmi milí a s dětmi skvěle vycházejí. To se týká i jiných domácích mazlíčků.

Labradorský retrívr

Další sázkou na jistotu je labradorský retrívr, který je hravý, spolehlivý, trpělivý i vysoce inteligentní. Mají také ochranářskou povahu a své rodině se zcela oddají. Jsou aktivnější než zlatí retrívři, zpravidla milují aportování, vodu a jsou vhodnější spíše do aktivnějších rodin.

Boxer

Na první pohled vám to tak možná nemusí připadat, ale boxer je skvělou volbou do rodin s dětmi. Jeho povaha je klidná, navíc je to plemeno veselé, citlivé a energické. Boxeři se mohou chlubit i trpělivostí, kterou s dětmi budou jistě potřebovat, navíc je s nimi velká legrace.

Novofundladský pes

Novofundladskému plemenu se přezdívá také „něžný obr“. Jedná se o velké plemeno, jehož předností je trpělivost a přátelskost. Děti si zpravidla rychle zamiluje a díky jeho velikosti spadá spíše do sekce psích lenochů. Nezapomínejte, že se jedná o rozené plavce, kteří milují vodu.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *