(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Akvaristika / Jaké rybičky jsou do akvária potěchou pro vaše oko? 1. díl

Jaké rybičky jsou do akvária potěchou pro vaše oko? 1. díl

Většina lidí, kteří začínají s pořizováním akvária a rybiček se s tímto novým koníčkem rychle sžijí. Je to i z toho důvodu, že nádhera, kterou je sledování ryb, je do jisté míry i uklidňující. V dnešní uspěchané době by měla být harmonie vašeho těla na prvním místě. Jenže vyvstává otázka: „Jaké rybičky?“ Poradíme vám ty nejzajímavější exempláře.

Neonky obecné

Jsou malé druhy rybiček v jasných barvách a na těle vlastní duhově modrý vodorovný pás. Jsou to rybičky, které si každý začínající akvarista pořídí jako první. Jsou nenáročné, přesto je na ně náramná podívaná. Jsou skvělou volbou pro menší akvária. Jejich délka dosahuje lehce přes dva centimetry a rády se drží ve skupinkách. Vyžadují měkkou, kyselou vodu s tropickými teplotami a přijmou většinu potravin. Jsou všežravci, takže se živí solným roztokem, krevetami, červy a hmyzem i rostlinami.

Živorodky duhové a ostrotlamé

Živorodky duhové – jejich popularita stoupá díky tomu, že se dokáží přizpůsobit různým vodním podmínkám. Je také velmi snadné se o ně starat. Samečci jsou barevnější. Rybky by měly být krmeny směsí rostlinných a živočišných potravin.

Živorodky ostrotlamé – malý, mírumilovný druh, který se dobře přizpůsobuje vodním podmínkám. Jsou to všežravci, vyžadují stravu z rostlinných i živočišných potravin. Výborné s nimi začít.

Vrubozubci paví

Jsou považovány za jednu z nejinteligentnějších akvarijních ryb, které jsou k dispozici. Jsou jedním z mála druhů, které lze trénovat. Můžete je krmit i rukou, daří se jim, když se drží ve dvojicích nebo ve skupině o pěti a více. Nejlépe společně od mladého věku, ale jsou horší na údržbu. Vytvářejí větší množství odpadu.

Dánia pruhovaná

Perfektní rybky pro začátečníky. Mohou dorůst kolem 5 – 7 cm, jedná se tedy o poměrně velké rybky. Občas krásně povyskočí, i z toho důvodu pro vás budou příjemným zpestřením.

Parmičky duhové

Obvykle stříbrné/černé se zlatou boční čarou. Jsou všežravé a budou jíst hodně druhů potravin, včetně živých, čerstvých, mražených a vločkových jídel. Snadno se o ně pečuje.

Mečovky

Mírné objemné tělo a prodloužené ploutve ve tvaru meče, i to je pro ně typické. Existuje mnoho různých barevných variací a jsou velmi odolné, což z nich dělá perfektní druh pro začínajícího akvaristu.

O makawiel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *