V dnešním díle se podíváme na rybičky známé i méně známé. Některé již vyžadují specifickou péči. Většina z nich je už náročnějších na údržbu, jsou také agresivnější. Přesto jsou pestré, barevné a krásně se na ně dívá. Je to relax!
Čichavci perleťoví
Relativně větší ryby, také mírumilovné. Nesnesou se s agresivními rybami. Jsou to všežravé rybičky a měly by být krmeny potravinami na bázi řas a masa.
Halančíci oranžoví, pruhovaní
Extrémně odolné ryby a existuje spoustu druhů, anglicky killifish. Mají rády i jiné malé, ne však dravé ryby. Jsou to masožravci, užívají si stravu z larev hmyzu, červů a korýšů.
Bojovnice pestré
Nesmírně populární sladkovodní ryby. Není divu proč, jsou zářivě barevné a snadno se o ně postaráte. Samečci jsou notoricky známými agresory vůči jiným samečkům. Z toho důvodu je nutné chovat vždy jen jednoho samce. Velkou zajímavostí je fakt, že tato ryba je schopná dýchat vzduch i mimo vodu.
Glyptoper velkoploutvý
Plemeno sumců, jenž mají na tělech těžké pancéřované talíře a ústa ve tvaru přísavky, která se živí řasami. Nesmírně nároční na chov. Nicméně při správné péči se může dožít 20 let a více. Skákající druh, nutno mít v uzavřené nádržce.
Skaláry
Mezi chovateli běžné rybky. Mají různé barvy, jsou všežraví, takže budou potřebovat vyváženou stravu z masa a rostlinné potravy. Dospělí jedinci mohou být agresivní. Nemají rády přeplněné akvárko rybkami.
Pokud jste v chovu ryb nováčkem, doporučujeme začít přidávat jednotlivé druhy ryb pozvolna. To vám dá šanci poznat a pochopit, jak se starat o každý druh ryb, než přidáte další.
Duhovkovití (Rainbowfish)
Rainbowfish pochází z Austrálie a jihovýchodní Asie. Její barvy se začínají projevovat až při vstupu do dospělosti. Pokud jim však bude věnována správná péče, za pár let dokážou zobrazit ohromující a zářivé barvy. Rainbowfish dobře vychází s ostatními rybami, např. dánios a tetry.
Zlaté rybky
Existuje mnoho různých druhů zlatých ryb a je dobré je míchat. I to však má svá pravidla, držte pohromadě jednostranné druhy a zlaté oči s normálníma očima.