(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Milé maminky, pociťujete bolest při kojení vašeho děťátka?

Milé maminky, pociťujete bolest při kojení vašeho děťátka?

Máme pro vás radu. Není třeba zoufat a jít přes bolest. Tím vašemu miminku neprospějete. Vaše dítě potřebuje klid, lásku a klidnou maminku. Nikoliv matku, která i přes nepříjemné pocity chce dostát své povinnosti. A přitom je to tak jednoduché…

Není třeba se trápit…

Bolest prsu kojení přichází celkem často, jelikož bradavky jsou prostě v kurzu. Dítko je potřebuje každý den, a to vlastně neustále. Některé maminky dodržují úzkostlivě přesnou dobu krmení, jiné se dokážou zařídit dle chuti a nároků svého dítěte. Není proto divu, že citlivé bradavky začnou bolet. Avšak u maminek, které se teprve sžívají se svým miminkem a kojení je pro ně jedna velká neznámá, mohou začít bolet i prsa. Předejdete tomu tím, že budete dodržovat správnou polohu při kojení, ale i správné přisátí. Tím se začne bolest vytrácet. Pokud stále přetrvává, může to být tím, že již došlo k odřeninám na bradavkách. Zde je potřeba je již začít léčit.

Použijte obklady anebo balzám

Na bolestivé bradavky používejte přírodní produkty. Mohou to být obklady Multi-Mam Compresses, které jsou napuštěné přírodní směsí na bázi léčivé aloe. Pomůže zahojit ragády do dvanácti hodin. Má skvělé dezinfekční účinky a klasicky se i používá k léčbě odřenin, ba i popálenin. Jejím benefitem je i zdárné přirozené léčení bolestivých bradavek. Obklady ponechte na citlivých místech tak dlouho, jak jen budete chtít. Avšak nejkratší doba by neměla být méně než pět minut. Jakmile se pozvolna místa zahojí, opět se dostaví kojení bez bolesti. A vy si budete moci užívat blízké přítomnosti svého děťátka a příjemného kojení bez výčitek. Je vhodné upozornit, že balzám má neutrální chuť. Proto ho není nutné před kojením odstraňovat.

Lze také použít Multi-Mam Lanolin, což je čistý medicínský tuk z vlny ovcí. Pomůže ochránit oblast prsů před i po kojení a navíc chrání pokožku před popraskáním.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *