(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Obecní rozhlas má své kouzlo

Obecní rozhlas má své kouzlo

Někdo si myslí, že patří minulosti, ale opak je pravdou. Neobejdou se bez něj vesnice i městské čtvrti, protože jsou důležitými médii v komunikaci. Jsou nejrychlejším způsobem, jak obyvatelům v dané oblasti sdělit něco naléhavého. A nejen to.

Drátový rozhlas pro města a obce

Obecní rozhlasy mnohde něco pamatují. Možná se vám vybaví ten skřípavý zvuk obecního rozhlasu, kdy dotyčnému mluvícímu je rozumět každé třetí slovo a seká se mu projev. Takový přenos samozřejmě není efektivní. Drátový rozhlas pro města a obce musí splňovat svůj účel, což znamená rychle a věcně informovat občany o důležitých událostech. Mohou to být předem dané informativní záležitosti například o konaných událostech, ale stejně tak je zapotřebí informovat obyvatele o poplachu. Samozřejmě není výjimkou, že rozhlas slouží i k zábavě, pouští se z něj hudba. Jestli je drátový rozhlas ve vaší obci zastaralý, je dobré nechat si udělat kompletní přestavbu od specializované firmy jako například zde: https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/. Levné a kvalitní ozvučení totiž nepřestavuje velkou investici, proto je dobré ujistit se, že bude fungovat, když bude třeba.

Drátový obecní rozhlas

Někdo možná namítne, že v dnešní době je obecní rozhlas zbytečný, když má každý internet v mobilu. Jenže právě v obcích žijí starší lidé, navíc ne každý má internet v mobilu a ne každý kontroluje profil obce na sociální síti. Informovat o náhlých událostech rychle má patřit mezi nezbytnosti každé obce. Obecní drátový rozhlas sám o sobě není nijak náročný na údržbu. Už jen samotná instalace je jednoduchá. Reproduktory lze umístit prakticky kamkoli, aby měl rozhlas dosah. Technika drátového rozhlasu se využívá nejen v obci, lze ji využít i k ozvučení škol, nemocnic, průmyslových podniků, výrobních hal a sportovních areálů. Obrátit se můžete například na firmu ELMIK s.r.o., jejíž nabídku si můžete prostudovat tady: https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/. Tato společnost se těmito systémy zabývá dlouhou dobu, takže vědí, co bude pro vaše účely nejlepší.

O Jan Neckář

Zkuste také

Široká nabídka kvalitní české a evropské textilní galanterie na jednom místě

Pokud máte rádi ruční práce, především pak ty, kde je potřeba textil nebo vlna, nebo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *