(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Perla – hodnotný šperk, který nezestárne

Perla – hodnotný šperk, který nezestárne

Hledáte hodnotný klenot, který se hodí ke všemu? Nabízí se samozřejmě různé doplňky, důležitý je však komponent v podobě kamene nebo perly. Čirý diamant lze vzít ke všemu, ovšem leccos uzme z vaší peněženky. Naopak perla je nestárnoucí klasikou, rovněž ceněnou, avšak dostupnější.

Stříbrné náušnice s pravou perlou – nákup

Samozřejmě záleží na kvalitě komponentu, ať jde o diamant či perličku. Celkově jsou však právě perly dostupnější. Jak definovat pravou perlu? Tvoří se ve schránce mlže, kam vnikne cizí tělísko, třeba písek. Mlž se začne bránit tím, že produkuje perleťovou hmotu a ta obalí třeba ono zrno písku. Vždy tak může vzniknout jen jedna perla, proto jsou velmi vzácné. I přesto jsou šperky s perlou relativně dostupné. Dnes většina perel, které si můžete koupit, pochází přímo z chovů. Na kvalitě to nic nemění, vznikají stejně jako perly v přírodě, jen se jim dopomůže tak, že se cizí těleso do schránky vloží. Největšími produkčními zeměmi jsou Čína, Japonsko, Tahiti a také Vietnam. Z komponentu pak vzniká spousta kousků, nejčastěji se perly někam vsazují, aby vynikla jejich krása, takže si můžete pořídit stříbrné náunice s pravou perlou, zlatý prsten s perličkou nebo růžový náhrdelník se vsazenou perleťovou kuličkou.

Velký výběr perel – Tiniana

Perel je několik druhů. Například perly Akoya produkují v Číně, Vietnamu a Japonsku. Tyto kousky jsou velké asi 5 až 9 mm a jejich barva je různá: krémová, růžová, akcentuje i do stříbra či zelena. Populární jsou i tahitské perly, které jsou produkovány extra typem ústřic s černými okraji. Ty najdeme ve Francouzské Polynésii a je jich zde opravdu málo, proto jsou vzácné. Když se z nich dělá třeba jen náhrdelník, musí se probrat stovky perel, aby se našly barevně stejné. Perly se vyskytují i u jižního Pacifiku, v Austrálii, Barmě, Indonésii a v okolních zemích. Tyto perličky mají barvy bílé, žluté, žlutooranžové nebo modré, někdy mají i růžový, zelený či modrý nádech. Jak vidíte, perel je spousta. Velkou nabídku šperků nejen z tohoto komponentu naleznete i na stránkách Tiniana.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *