(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Udělejte kočkám radost a zasaďte si na zahradu tyto bylinky

Udělejte kočkám radost a zasaďte si na zahradu tyto bylinky

Máte zahrádku a kočičku, která se na ní ráda povaluje? Udělejte svým kočkám radost a zasaďte jim na zahrádce rostlinky, které jim voní a kočky jsou z nich doslova paf. Máme pro vás několik tipů. 

Šanta kočičí

Kočičí klasika, která se přidává do výplně kočičích hraček. Známá je také pod názvem catnip, máta kočičí či kocourník. Na pěstování není nijak náročná a kvete krásnými růžovými až světle fialovými květy. Kočky se v šantě rády rozvalují a čuchají její omamnou vůni. Některé druhy koček mají o šantu menší zájem, ale přibližně dvě třetiny koček šantu prostě milují. Omamný efekt šanty působí na kočky cca 5-20 minut.

Kozlík lékařský

Dalším kočičím oblíbencem je kozlík lékařský. Šanta kočky spíše uklidňuje a uspává, kozlík je naopak pěkně rozdovádí. Přesto některá plemena koček nemají o kozlík zájem. Kozlík lékařský je také velmi příznivý pro člověka. Jedná se o poměrně nenápadnou rostlinku, kterou však budou vaše kočky milovat.

Kočičí tráva

Zasadit vašim kočkám můžete i tzv. kočičí trávu, která napomáhá správnému kočičímu trávení, které může být negativně ovlivněno spořádanými chlupy. Kočičí trávu si vypěstujete velmi snadno, stačí pár semínek vsypat do truhlíku či do záhonku. Kočka si trávu sama brzy najde a začne ji okusovat.

Aktinídie

Slyšeli jste již o aktinídii?Jedná se o velmi zvláštní popínavý keř, který můžete pěstovat i na vaší zahradě. Skvělé je, že plodem tohoto keře jsou minikiwi, které můžete běžně konzumovat třeba ke svačině. Kočky aktinídie láká obsahem látky, kterou obsahuje i kozlík lékařský, jedná se o tzv. dihydroaktinidiolid. Kočky vůně větviček tohoto keře přitahují. Aktinídie vám nejen nádherně ozdobí zahradu, ale poskytne vám i chutné plody a vaší kočce příjemné potěšení.

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *