(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Jakým zásadním chybám ve stravování koček byste se měli vyhnout

Jakým zásadním chybám ve stravování koček byste se měli vyhnout

U stravování kočiček existují určitá pravidla, která se týkají nejen zdravotního stavu kočky, ale i výchovy kočičího člena rodiny. Vyhněte se některým zásadním chybám, kterých se můžete ve stravování kočičích mazlíčků dopustit

Kočičí chutě

Snažte se kočku již od koťátka učit na granule. Kočky totiž mají opravdu mlsný jazýček a pokud je naučíte jen na kapsičky a konzervy, těžko se to později mění. Věděli jste, že mají kočky na 500 chuťových pohárků? Kočky si snadno zvyknou na rozmazlování a později už kočičí granule nebudou chtít konzumovat, přitom právě ty jsou pro ně nejpřínosnější. Kvalitní granule obsahují spektrum látek, které kočka potřebuje a neodporují riziko vzniku zubního plaku a kamene jako kočičí konzervy.

Třikrát denně

Pokud přemýšlíte, jak často kočku krmit, dopřávejte ji ideálně tři porce denně, a to pravidelně. Lepší je kočce dopřát třikrát denně tři menší porce, přičemž jí večer mohou v misce granule klidně zůstat.

Ne psím granulím

Máte-li v domácnosti kromě kočičky také psa, vyhněte se tomu, že budete krmit kočku psími granulemi. Složení psích granulí je totiž odlišné od těch pro kočky. Obsahují méně bílkovin a nejsou pro kočky mnohdy vhodné ani svou velikostí.

Zelenina pro kočky

I když se psům do stravy občas může přidat vařená mrkev, pro kočky zelenina vhodná není. Kočky jsou masožravé šelmy, které potřebují maso. Občas se rádi „napasou“ zelené trávy venku pro podporu správného trávení, ale vždy potřebují dostatečný zdroj bílkovin. Pořídit jim domů můžete speciální druh trávy pro kočky, kterou mohou okusovat v případě potřeby.

Co kočky nesmí jíst?

I přesto, že se občas rádi se svými čtyřnohými členy rodiny dělíme o stravu, pro jejich zdraví to není příliš přínosné. Kočkám by se neměla dávat například čokoláda, hrozny, cibule, česnek, některé druhy oříšků atd. To by mohlo kočce zbytečně uškodit.

O Barbora

Zkuste také

Odpočívadlo pro kočky pro nás byla nutnost

Mám doma dva kocoury a nutno podotknout, že s nimi šijí všichni čerti. S manželem jsem již …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *