(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Novinky / Vhodný bytový textil se může i prodražit

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že kupříkladu nová televize, gauč či skříně nebudou zrovna laciným zbožím. Jsou zde ovšem i o několik řádů levnější položky, třeba ve formě bytového textilu.

I když v tomto případě dost záleží na tom, co přesně člověk potřebuje. Také tento druh vybavení se často pořádně prodraží.

Záclony mají skoro všichni

Bezpochyby jsou tím nejzákladnějším druhem bytového textilu záclony. Ty se prodávají za pár stovek a v oknech je má u nás snad každý. Samozřejmě také v českých zemích existují domácnosti vyznávající tzv. severský styl vyznačující se svým minimalismem, ovšem těch je pořád docela málo.

Klasické i hotové záclony se nepoužívají jenom jako ozdoba. Jejich využití je daleko širší. Skrze záclony totiž během dne není vidět, a tím pádem si tak člověk chrání soukromí. Nicméně jakmile přijde večer a rozsvítí se, je po ochraně. Proto je dobré mít ještě zálohu v podobě závěsů.

Neprojde jediný paprsek

Závěsy jsou víceméně vždy levnější než různé druhy stínící techniky typu žaluzie či rolety a často jsou navíc i pěknější. Běžně se už dnes dají sehnat i zatemňovací verze, jež jsou zajímavé hlavně tím, že dokáží generovat takřka absolutní tmu. Skutečně skrze ně nepronikne žádné světlo.

Díky této vlastnosti se mohou lidé v klidu dívat na televizi i v pravé poledne, aniž by byli rušení otravnými slunečními paprsky. Velmi tento druh závěsů vítají i jedinci pracující na směny. Ti totiž chodí spávat i během světla.

Příjemnější spánek

Povlečení je další dobrou ukázkou nezbytnosti bytového textilu. Kdo chce hodně šetřit, může si pořídit levné ložní prádlo za pár stovek. Pokud si však chce člověk spánek skutečně užít, raději si připlatí a koupí si něco pořádného.

Alergici například dokáží ocenit povlečení účinné proti roztočům. Lidé, kteří žádnou alergií netrpí, by si pak měli koupit povlečení z přírodního materiálu. Je totiž prodyšné, hebké, a ještě navíc saje pot.

O Jan Neckář

Zkuste také

Zapojte se do ochrany životního prostředí a profitujte z toho i vy

Eko-friendly přístup šetrný k životnímu prostředí doslova hýbe všemi vyspělými státy. Každý je vyzýván k …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *