(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / Vodomilná psí plemena jsou zatížena záněty uší, existuje řešení

Vodomilná psí plemena jsou zatížena záněty uší, existuje řešení

Kokršpaněl, bígl, baset, labrador a všechna plemena s převislýma ušima trpí od útlého mládí na různé ušní neduhy, jež jdou ruku v ruce s jejich konstitucí a ušima, která jsou vlivem vlhkost náchylná na množení kvasinek a potažmo záněty. Zánět ucha u psa se samozřejmě nemusí týkat pouze těchto psích ras, problémy mohou trpět i psi se vzpřímenýma ušima. Je ale pravdou, že záněty se více vyskytují u vyjmenovaných plemen. Existují preventivní přípravky a rady, jimiž se dá potížím se záněty, mykózami, kvasinkami a alergiemi předcházet, aby Váš pes nemusel skončit ve veterinární nemocnici. Takovým preventivním i léčebným přípravkem je EcoEars.

Prevence před záněty ucha u psa

Majitel specifických plemen psů, jež na záněty uší trpí, zná martyrium počínající borovou vodou, pokračující heřmánkovými výplachy a končící antibiotickými kapkami, gely, nezřídka chirurgickým zákrokem. Obecně se psi, kteří mají v oblibě koupání – a to i v zimních měsících, mají náležitě vysušit a uši se mají sepnout nad hlavou, aby došlo k důkladnému prosušení. Někdo používá lidský vysoušeč vlasů, který – ač to může znít drasticky – vysuší srst po těle i kolem ušních boltců přece jen dokonale. Následně by se uši měly vyčistit přípravkem EcoEars, aby se zabránilo rozmnožení kvasinek, jež jsou hlavním původcem zánětu ucha u psa.

Jednoduchým způsobem předejdete nejhorším stadiím

Pokud zpozorujete černý výtok z ucha psa, pes se škrábe nebo má červené ucho zevnitř, trápí jej bolest ucha a z uší se mu line charakteristický zápach provázející záněty, hnilobu a kvasinkovou infekci, neodkládejte použití přípravku EcoEars. Při včasném zásahu se nemusí hned jednat o zánět nebo mykózu, stačí použít léčebný přípravek k prevenci nebo na akutní zánět a bude vyhráno. Aby nemuselo dojít k chirurgickému čištění nebo operaci, je dobré EcoEars pravidelně používat a návštěvám na veterině se vyhnete.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak chránit domácí mazlíčky proti klíšťatům?

Klíšťata jsou malá a nenápadná, ale zároveň velmi nebezpečná. Tyto parazity se živí krví a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *