(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Psi / Jaká psí plemena jsou u nás nejčastější?

Jaká psí plemena jsou u nás nejčastější?

V naší zemi jsme zvyklí na určitý kolorit plemen a ten velmi často akceptujeme. Víte, jaká plemena si v Česku lidé nejčastěji pořizují? Možná vás to překvapí, ale patří mezi ně dokonce i bišonek či stafordšírský bulteriér. 

Klasická plemena

Mezi nejvíce oblíbená plemena u nás patří německý ovčák. Jeho popularita stoupala především díky vlivu německého seriálu o komisaři a jeho psovi, který miluje housky se salámem. Původně byl šlechtěn jako pastevecké plemeno. Německý ovčák je dobrým přítelem člověka, s kterým rád spolupracuje, má hlídací schopnosti, je kamarádský a aktivní. Důležitá je především důslednost při výchově a pravidelná fyzická zátěž.

Malá plemena

Mezi menší plemena, která u nás na ulicích často potkáte, patří především jezevčík, který se chová ve třech velikostech s různým typem srsti. Jezevčík je oblíbený mezi myslivci, jelikož byl vyšlechtěn jako lovecké plemeno, které se specializuje na norování, ale i mezi ostatními lidmi. Mezi další plemena, s kterými se hojně setkáte, patří yorkšírský teriér. Výhodou je jeho velikost a inteligence, i když v sobě teriérské pudy nezapře. Zapomenout bychom neměli ani na čivavy, které jsou zvláště oblíbené pro jejich povahu. Čivava je také skladným plemenem, které můžete nosit i v kapce. Co se týče charakteru, je čivava temperamentní, inteligentní a velmi společenská.

Velká plemena

Oblíbencem mezi velkými plemeny je především zlatý retrívr a bernský salašnický pes. Obě tyto plemena jsou ceněna pro své povahové vlastnosti. Jsou totiž vyrovnaná, hodí se i do rodiny s malými dětmi, jsou laskavá, poslušná a přítulná. Milují svého páníčka a celou rodinu. Jejich povaha je mírná. Navíc jsou obě plemena příjemně chlupatá, takže vás potěší i obejmutí tohoto psího přítel. Zástupcem hojně vyskytujícím se u nás je i stafordšírský bulteriér, který má sice špatnou pověst, ale pravda je jiná. Miluje lidi i děti a je velmi inteligentní a milý. Důležitá je v tomto případě výchova, která nepodporuje V psovi žádnou agresi, jelikož má v sobě toto plemeno zakódovanou bojechtivost vůči jiným psům.

O Barbora

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *