(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Nezařazené / Zaměřeno na psí jídelníček

Zaměřeno na psí jídelníček

Záleží vám na zdraví svého čtyřnohého přítele? Dopřejte mu kvalitní výživu a dostatek pohybu. Odmění se vám zdravím a vitalitou. 

„Když už jste si pořídili pejska, tak se o něj starejte,“ říkala nám vždy naše babička. A měla pravdu. Domácí mazlíčky si většinou pořizujeme dobrovolně, nikdo nás k tomu nenutí, nepočítáme-li naléhání našich dětí, kterým většinou dříve či později podlehneme. Ale jakmile se rozhodneme, musíme do toho jít tzv. naplno.

Zaměřeno na kvalitní stravu

Kvalitní strava je samozřejmě základ. Nejen že se vašemu pejskovi budou vyhýbat choroby, ale také bude vitální, aktivní a se zářivou srstí. Proto svého pejska neodbývejte zbytky od večeře, jimiž mu neposloužíte, i když je zhltne na posezení. Naopak. Pojmem kvalitní krmivo pro psy jsou myšleny granule či masové konzervy s pokud možno co největší množství masa a žádná aditiva, barviva a jiné chemické přídatné látky.

I psi potřebují vitamíny

Seznam všech vitamínů, minerálů a stopových prvků, jichž by se vašemu pejskovi mělo dostávat, není zrovna krátký a dodávat mu je formou přirozené stravy může být docela těžký úkol. Strava vašeho pejska pak může být jednostranná a snadno se stane, že nějaké důležité látky se mu nebude dostávat. V tomto smyslu je bezpečnější vsadit na kvalitní psí konzervy a granule pro psy, které veškeré důležité látky pro zdraví a vitalitu vašeho pejska obsahují. Vybrat ty kvalitní ovšem nemusí být snadný úkol.

Nezaměřujte se na cenu, ale složení

V hledáčku vašeho zájmu by více než cena výrobku mělo být jeho složení. V granulích a konzervách musí převažovat maso. Zajímejte se ale, o jaké maso jde,  zda hovězí, kuřecí, jehněčí či rybí. Výrobek s označením maso či drůbeží výrobek raději vraťte do regálu. Svou pozornost zaměřte také na tzv. výplňové složky granulí, kterými často bývá například obilí. Čím menší množství jich vámi vybrané granule obsahují, tím kvalitnější produkt držíte v ruce.

Granule, nebo konzervy?

Já svému mazlíkovi dávám obojí, a to dvakrát denně (jednou konzervu, jednou granule). Veterináři vám většinou potvrdí, že dospělé psy stačí krmit jednou až dvakrát denně, a to ideálně ve stejnou dobu. Množství krmiva podřiďte pejskově váze. Na většina balení kvalitních granulí najdete i výživovou tabulku, do které si jednoduše dosadíte, jaké množství krmiva potřebuje právě váš pejsek. Více informací naleznete na fera24.cz.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jak venčit vašeho psího miláčka po setmění a neztratit ho z dohledu? Rozzařte ho světelným obojkem

Češi jsou vyhlášeným národem pejskařů, přičemž se chlubí více než dvěma a půl miliony těchto …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *