(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Doporučujeme / 6 věcí, které vám usnadní cestování se psem

6 věcí, které vám usnadní cestování se psem

Ať už se chystáte za hranice nebo jedete jen o pár set kilometrů do jiného města, není to důvod, proč s sebou nevzít i vašeho čtyřnohého mazlíčka. Dnes už je většina míst takzvaně „dog-friendly“. Nezáleží, jestli jedete vlakem, autem nebo letadlem, cestování se psem je podobné jako cestovat s dítětem – vyžaduje přípravu a pevné nervy. Ačkoliv někteří psi cestování milují, náš seznam 6 věcí, na které nezapomenout, vám i vašemu psímu kamarádovi pomůže cestu lépe zvládnout.

1.      Dojděte si k veterináři

Před samotnou cestou je důležité zkontrolovat funkčnost čipu aplikovaného pod kůží. Pokud je váš pes očipovaný, zajděte si k veterináři, ať máte jistotu, že mikročip správně funguje.

Při návštěvě se rovnou poraďte, jestli váš pes nepotřebuje nějaké podpůrné medikamenty – existují různé veterinární doplňky, které uklidní nervovou soustavu vašeho vystresovaného mazlíčka na cestách. Pokud jste fanouškem alternativní medicíny, můžete pro stejný účel zkusit Bachovy kapičky nebo homeopatika pro psy.

2.      Připravte si očkovací průkaz a lékárničku

Jakmile máte vše potřebné, dejte dohromady lékárničku. Nezapomeňte přibalit i očkovací a zdravotní průkaz psa pro případ, že by potřeboval na cestě nebo v zahraničí veterinární péči.

Kromě nezbytných léků a dokladů se vyplatí přidat například i žínku na mokré packy nebo zateplenou vložku do psího boxu pro maximální pohodlí vašeho mazlíčka.

3.      Sbalte hračky

Váš kamarád by neměl cestovat bez své oblíbené hračky. Sbalte mu pár věcí, které ho na cestě rozptýlí a přichystejte mu překvapení ve formě nové věci na hraní. Je velká pravděpodobnost, že ho na nějakou část cesty zabaví.

4.      Přidejte pamlsky a dostatek vody

Při cestování se psem s sebou mějte dostatek vody a krmiva. Nejlepší je nakoupit velké PET lahve s vodou. Misky vezměte z domova, nebo svému mazlíčkovi pořiďte cestovní – existují i skládací. Na pamlsky si můžete koupit speciální tašku s pamlsovníkem.

Kromě krmiva je dobré mít přichystané i pamlsky za odměnu. Zvládá váš pes cestování autem dobře? Dejte mu něco dobrého. Na samotné krmení a napití pravidelně zastavujte každé 3–4 hodiny. Nejen, že budete mít čistý vůz, ale váš pes nebude trpět na „nevolnost z jízdy”.

5. Přepravní box a pravidla jízdy

Pokud váš kamarád není zvyklý cestovat, můžete před tím, než vyrazíte, trénovat umístění do cestovní přepravky pro psy. Přepravní klec by měla mít správnou velikost tak, aby se v ní pes necítil příliš stísněně. Pokud nemáte cestovní klec, můžete použít i přepravní skládací box, takzvanou kenelku. Dovnitř umístěte hračku nebo pamlsek, vhodné je i vypolstrovat přepravku dekou.

 Důležité je umístit přepravní klec nebo kenelku na zadní sedadlo a přepásat ho cestovním pasem. Rozhodně se nedoporučuje, aby váš pes měl za jízdy hlavu z okýnka, jakkoliv to má rád.

6.      Naplánujte si cestu se psem

Pokud vás čeká daleká cesta, kromě pravidelných přestávek na krmení a napojení si nezapomeňte zjistit, na jakých zastávkách můžete mít psa. Plánujete přespání v hotelu? Ověřte si, jestli tam není psům vstup zakázán.

Pokud poletíte letadlem, informujte se, kde v příletové anebo odletové hale může váš pes vykonat potřebu. Možná se vám také bude hodit batoh pro psy, a to nejen při čekání na nástupištích, ale i pokud plánujete se svým mazlíčkem po příjezdu do cílové destinace turistiku.

O Jan Neckář

Zkuste také

Vhodný bytový textil se může i prodražit

Bytové vybavení se dá pořídit jak docela draze, tak i vcelku levně. Je jasné, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *