(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85168040-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Domů / Kočky / Jak by měla vypadat výbava pro kočku žijící v bytě?

Jak by měla vypadat výbava pro kočku žijící v bytě?

Kočičí výbava pro kočku žijící v bytě je o dost pestřejší než pro kočku, která má přístup na zahradu. Venku si kočka může drábky brousit o kůru stromu, ale doma tuto příležitost nemá, tak si svou potřebu často vynahrazuje na nábytku. Připravte kočce v bytě prostředí, ve kterém bude spokojená.

Před pořízením kočky

Před pořízením kočky je nutné si uvědomit, že kočce doma musíte vyhradit určitý životní prostor, zvláště pokud bydlíte v bytě. Počítejte také s návalem chlupů a pořízením dostatku hraček a škrabadel, abyste ji vynahradili její přirozené prostředí. Záleží samozřejmě také na povaze plemene, které si pořizujete.

Základní výbava

Co by vám však doma jistě nemělo chybět, to je kočičí WC. Dnes na trhu najdete pestrou nabídku kočičích toalet. Vybrati si můžete ze zakrytých či nezakrytých toalet, ze kterých kočka stelivo nevyhrabe. To nás přivádí k další nezbytnosti, kterým je stelivo. Ideální je hrudkující splachovatelné stelivo. Díky tomu nemusíte měnit vždy celé stelivo, ale jen jeho část. K tomu se vám bude hodit také lopatka na stelivo.

Cestování a krmení

Pokud víte, že budete s kočkou často cestovat či ji převážet, nezapomeňte kočce pořídit přepravku, která se vám bude hodit i při cestě k veterináři. Už od koťátka ji na užívání přepravky zvykejte, v pokročilejším věku kočky vám to usnadní řadu problémů. Kočičce pořiďte také misky na krmivo a vodu a dále samotné krmivo, přičemž dospělá kočka za měsíc zkonzumuje cca 2 kg krmení.

Zábava a spaní

Aby kočka naprosto nezničila váš nábytek, nezapomeňte na škrabadlo a dostatek hraček, ať už to jsou myšky, tunely, míčky či vábničky. Kočičce můžete pořídit i pelíšek a umístit jí ho na topení, tím zredukujete šanci, že bude kočka spát všude na dalším nábytku. Hodit se vám může také odpuzovač, který kočku učí, kam nesmí a je ideální při výchově kotěte (například aby kočka neokusovala kabely).

O Barbora

Zkuste také

Přepravka či postroj? Aneb jak cestovat s kočkou v autě bezpečně

Cestování s kočkou v autě není tak běžné jako se psem, přesto někdy potřebujete kočičího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *